Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024
spot_img
NaslovnicaVijestiKalesijaFudbaleri Bosne napunili mrežu gostiju iz Domaljevca

Fudbaleri Bosne napunili mrežu gostiju iz Domaljevca

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Mladost iz Domaljevca sa ubjedljivih 5:0, u zaostaloj utakmici 1.kola Druge lige FBiH „Sjever“.

Dvostruki strijelac za kalesijskog drugoligaša bio je Amar Hadžić (‘39 i ‘64), a mrežu gostiju još su pogodili Simbad Jahić (‘69), Mehdin Šljivić (‘71) i Muamer Barčić (‘90).

Vodeći pogodak za Bosnu postigao je Amar Hadžić (‘39) glavom nakon odličnog centaršuta Bašića sa lijeve strane.

U nastavku susreta do izražaja je došla bolja fizička sprema kalesijskih fudbalera koji su u drugom poluvremenu još četiri puta pogodili mrežu Mladosti.

Prednost Bosne povećao je drugim golom Amar Hadžić (‘64) ponovo glavom, ali ovoga puta na asistenciju iskusnog Kadića.

Treći i četvrti pogodak su postigli Jahić i Šljivić koji su u igru ušli u drugom poluvremenu.

Jahić (‘69) je, rutninski, prizemnim udarcem pogodio za 3:0, dok je Šljivić (‘71) odličnim udarcem sa oko 17-18 metara matirao golmana Hanića. Konačan rezultat postavio je Muamer Barčić (‘90) u posljednjoj minuti susreta.

Već narednog vikenda kalesijski fudbaleri će ugostiti Seonu u okviru 3.kola Druge lige FBiH „Sjever“.