U Kalesiji prvu dozu vakcina primilo preko 20% stanovništva

Prema podacima Kriznog štaba Ministarstva zdravstva TK, u domovima zdravlja na području Tuzlanskog kantona do sada je prvu dozu vakcine primilo 25,15 % građana, dok je i drugom  dozom vakcinisano 16,82 % građana.

Najveći odziv je u općini Doboj Istok, gdje je prvom dozom vakcinisano preko 50 % stanovništva, dok najmanji odziv je u općini Sapna, gdje je prvom dozom vakcinisano 11,43 % građana.

Na području općine Kalesija prvu dozu vakcine do sada je primilo 20,85 % , dok je 14,56 % građana primilo obje doze vakcina protiv koronavirusa.

Procenat vakcinisanih starijih od 18 godina na dan 26.09.2021.godine
DOM ZDRAVLJA% Vakcinisano prvom dozom% Vakcinisano drugom dozom
DZ BANOVIĆI25,5715,85
DZ ČELIĆ19,8910,25
DZ DOBOJ ISTOK50,5529,62
DZ GRAČANICA25,9717,37
DZ GRADAČAC20,2814,07
DZ KALESIJA20,8514,56
DZ KLADANJ23,0215,71
DZ LUKAVAC22,3216,21
DZ SAPNA11,438,50
DZ SREBRENIK19,4512,19
DZ TEOČAK19,9411,96
DZ TUZLA28,1618,24
DZ ŽIVINICE21,5414,86
UKUPNO25,1516,82

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

%d blogeri kao ovaj: