U Kalesiji obje doze vakcina primilo 16,2 % građana

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Tuzlanskog kantona, do sada je prvom dozom vakcina protiv koronavirusa u TK vakcinisano 25,7 % građana, dok je obje doze primilo 18,8 % građana starijih od 18 godina.

Na području općine Kalesija prvom dozom je vakcinisano 21,3 %, a drugu dozu vakcina je primilo 16,2 % građana.

Najveći odziv za vakcinaciju zabilježen je u općini Doboj Istok, gdje je prvom dozom vakcinisano preko 50 posto stanovništva, dok najmanji odziv je u općini Sapna, gdje je prvom dozom vakcinisano 11,67 posto građana.

Pogledajte kompletan pregled vakcinacije po općinama u TK:

Procenat vakcinisanih starijih od 18 godina na dan 03.10.2021.godine
DOM ZDRAVLJA% Vakcinisano prvom dozom % Vakcinisano drugom dozom
DZ BANOVIĆI26,5017,71
DZ ČELIĆ20,2711,74
DZ DOBOJ ISTOK50,7235,00
DZ GRAČANICA27,0918,87
DZ GRADAČAC20,6315,18
DZ KALESIJA21,3916,23
DZ KLADANJ23,4416,68
DZ LUKAVAC22,9618,93
DZ SAPNA11,679,47
DZ SREBRENIK19,9413,61
DZ TEOČAK20,6914,01
DZ TUZLA28,8220,93
DZ ŽIVINICE21,9916,19
UKUPNO25,7818,86

(Radio Feral)

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

%d blogeri kao ovaj: