Sloga slavila visoku pobjedu nad Radnikom, Bosna poražena u Dubokom Potoku

Fudbaleri Sloge iz Tojšića su sav bijes zbog loših rezultata u drugom dijelu sezone iskalili nad Radnikom iz Lipnice, u okviru 21.kola Druge lige FBiH „Sjever“, dok je kalesijska Bosna pretrpjela težak poraz  u Dubokom Potoku.

Sloga je u Tojšićima upisila prvu pobjedu u proljetnom dijelu sezone sa visokih 7:2. Tri gola za tojšićkog drugoligaša je postigao Alagić, po dva puta pogađali Ćivić i Zulfić, dok je jedan gol dao Dedić.

Najveće razočarenje priredili su fudbaleri Bosne iz Kalesije koji su sa visokih 5:1 poraženi od Ingrama u Dubokom Potoku.

Bosna je u Dubokom Potoku golom Imamovića stigla do prednosti od 0:1. Međutim, u nastavku utakmice uslijedio je preokret domaćih.  Ingram dolazi do izjednačenja sa jedanaest metara, nakon čega je isključen golman Bosne, Muamer Bukvar. U nastavku utakmice kalesijski drugoligaš je sa deset igrača primio još četiri pogotka.

U derbiju 21. kola Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever Sloga iz Simin Hana je nadigrala vodeću ekipu prvenstva Svatovac.

Fudbaleri iz Simin Hana su odigrali sjajan meč i na kraju su slavili sa ubjedljivih 4:0, te su tako stigli na tri boda zaostatka od vodećeg Svatovca.

Almir Mešić u 10., Mirel Ibrahimović u 20, te Almir Omerović u 67., te Almir Halilović u 85. minuti pogađali su za Slogu.

Golom Ejuba Huremovića Dizdaruša je na gostovanju s minimalnih 1:0 savladala Mramor.

Dinamo iz Donje Mahale je slavilo na domaćem terenu nad Prilukom, dok su domaće pobjede još zabilježili Prokosovići i Bosna iz Mionice.