Mladost iz Malešića odnijela bodove iz Kalesije (FOTO)

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su upisali treći poraz zaredom u proljetnom dijelu sezone u Drugoj ligi FBiH “Sjever”. Nakon dva izgubljena meča na gostujućim terenima, kalesijski fudbaleri su ovoga puta poraženi kod kuće, a bodove iz Kalesije su odnijeli gosti iz Malešića.

Pobjedonosni pogodak za Mladost postigao je Mirsad Subašić (’32), koji koristi neopreznost odbrane Bosne i rutinski šalje loptu u mrežu Bukvara.

Pored postignutog pogotka gosti su imali još nekoliko dobrih prilika za gol, od kojih je najbolju propustio Anel Mujkić (’54), čiji dobar šut brani golman Bukvar.

S druge strane, domaći su većim dijelom utakmice imali terensku inicijativu, ali su previše kombinovali u završnici. Bosna je bila mnogo bolja i opasnija u prvom poluvremenu, posebno prije primljenog gola, kada se u nekoliko navrata odlično istakao golman Kukuruzović.

Iskusna ekipa iz Malešića se od početka meča povukla na svoju polovinu terena i  brzim kontranapadima prijetila golu Bukvara.

Trener Bosne, Ibro Mahmutović je u drugom poluvremenu sve karte bacio u napadm pri čemu je ostajalo dosta prostora za kontre gostiju. Najbolje prilike za Bosnu imali su Majdančić (’65), čiji šut, iskosa sa lijeve strane, Kukuruzović brani krajnjim naporom i  Mešić (’85), koji sa nekoliko metara šutira pored gostujućeg gola.

BOSNA (KALESIJA) – MLADOST (MALEŠIĆI) 0:1 (0:1)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca oko 100. Teren:Mokar i težak za igru Sudija: Elmir Ribić (Tuzla). Pomoćnici: Agan Ramić i Edin Ibrahimović (oba Tuzla). Delegat: Davor Mujagić (Banovići). Žuti kartoni: Alibašić, Šljivić i Mešić (Bosna), Zahirović, Škrebo, O.Mujkić i Duraković (Mladost). Crvenih kartona nije bilo.  Strijeci: 0:1 Subašić (’32)

BOSNA: M.Bukvar, Kulović (Mešić), Imamović, Tabalović,  Lolić, Alibašić,  Mujanović (Delić), Fazlić, Majančić, Šljivić, Mustafić. Trener: Ibro Mahmutović.

MLADOST: Kukuruzović, Halilović, Zahirović, Škrebo (Buljubašić), O.Mujkić, Šako, A.Mujkić,  Hasić, Subašić (M.Duraković), Kalesić, A.Duraković.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.