Fudbaleri Bosne upisali prvu pobjedu, Sloga postigla prvi pogodak u proljetnom dijelu sezone

Fudbaleri kalesijske Bosne konačno su upisali prvu prvenstvenu pobjedu, dok je Sloga iz Tojšića postigla prvi gol u proljetnom dijelu sezone.

Kalesijska Bosna je na domaćem terenu savladala Dinamo iz Donje Mahale sa 2:1, dok je Sloga iz Tojšića, kao gost, poražena od Posavine sa 2:1, u okviru 20.kola Druge lige FBiH “Sjever”.

Bosna je mnogo teže, nego što se očekivalo, stigala do pobjede nad gostima iz Donje Mahale.

Gosti su od 11. minute poveli golom Vincetića, ali je Bosna uspjela da preokrene meč u svoju korist. Prvo je Anel Alibašić u 70. minuti izjednačio na 1:1, da bi u četvrtoj minuti nadoknade Eldar Mešić pogodio za 2:1.

Posavina 108 je u Bijeloj bila bolja od Sloge iz Tojšića. Pogotke za domaću ekipu postigli su Muratović i Mahmutović, dok je za goste pogodio Halilović.

Mramor je u samom finišu meča stigao do pobjede nad Gradinom u Srebreniku. Pogađali su Klimentić i Kasumović za sigurnih 2:0.

Priluk je pobijedio Bosnu iz Mionice, dok je sigurna domaća tri boda osvojila i Dizdaruša protiv Ingrama.

Svatovac je savladao Mladost iz Malešića i zadržao lidersku poziciju na tabeli sa šest bodova više od Sloge iz Simin Hana, koja je slavila nad Slavenom iz Živinica.

Ibrahimović i Omerović su bili strijelci za Slogu, dok je Ahmetović u 92. minuti isključen. Gosti su od 34. minute igrali bez isključenog Nukića.