BOSNA SLAVILA MINIMALNU POBJEDU U KOMŠIJSKOM DERBIJU

Nogomet – Druga liga FBiH „Sjever“ – 30.kolo

BOSNA KALESIJA – SLOGA TOJŠIĆI 1:0 (0:0)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca oko 400. Teren: pogodan za igru. Sudija: Mirnes Mujanović (Kalesija). Pomoćnici: Nermin Omerović i Dževad Vrbić (oba Lukavac). Delegat: Ahmet Ibranović (Gradačac). Žuti kartoni: Huseinović i M.Šehić (Sloga), Salkić (Bosna). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Karić (’80)

BOSNA: Bukvar, Salkić, Karić, Tabalović, Atlagić (Majdančić), Memišević, Lolić, Smajlović (Kulović), Hamzić, Beširović (Ibrahimović), Mujanović. Trener: Ibro Mahmutović.

SLOGA: Hadžić (Alić), Ćehajić (Šmigalović), Mujanović, Dedić, Mešić, Husinović, M.Šehić, Bukvar, Zulić, Omerović (Sakić), N.Šehić. Trener: Fahrudin Kuralić.

U prosječnoj fudbalskoj predstavi, kalesijska Bosna je slavila minimalnu pobjedu nad Slogom iz Tojšića. Pobjedonosni pogodak za Bosnu postigao je Edin Karić (’80), koji je bio naviši u šesnaestercu gostiju i dobro ubačenu loptu iz kornera glavom proslijedio iza leđa golmana Alića. Sloga je mnogo bolje otvorila utakmicu i vrlo rano je mogla doći do gola. Kapiten gostiju Mirza Šhić (’13) je odlično prošao Tabalovića, kojemu ništa drugo nije preostalo već da sruši Šehića. Sudac Mujanović je smatrao da je prekršaj načinjen na liniji kaznenog prostora Bosne, dok su igrači i stručni štab tojšićkog drugoligaša bili mišljenja da je Tabalović faulirao Šehića u šesnaestercu Bosne i da je zbog toga Mujanović morao Tabaloviću pokazati crveni karton. U nastavku susreta situacija se smirila, a kalesijski fudbaleri su uspjeli uspostaviti ravnotežu na terenu i u nekoliko navrata opasno zaprijetiti golmanu Hadžiću. Veoma atraktivan potez napravio je Mirnes Smajlović (’17) kada lijepo prima loptu na grudi a potom “makazicama” šutira pored samog gola Sloge. Najbolju priliku za Bosnu u prvom poluvremenu imao je Edin Karić (’37) čiji sjajan šut iz slobodnog udarca golman Hadžić prekrasnom paradom vadi  ispod same prečke, iako su mnogi već vidjeli loptu u golu. Slično je bilo i u drugom poluvremenu u kojem je Bosna imala zrelije prilike za gol. Odličan udarac Semira Mujanovića (’61) golman Alić, koji je zamijenio povrijeđenog Hadžića, krajnjim naporom izbacuje u korner. Sve dileme o pobjedniku derbija razrješio je Edin Karić deset minuta prije kraja susreta. Lokalni derbi između Bosne i Sloge protekao je u najboljem redu, kako na terenu tako i na tribinama, gdje se okupilo mnogo manje navijača nego što se očekivalo.