Zrinjski proslavio titulu, Borac i Slavija ispali

Na stadionima širom Bosne i Hercegovine odigrano je danas svih osam utakmica 30. kola Premijer lige. Već ranije se znao prvak naše zemlje, a to je ekipa Zrinjskog. Plemiću su upravo u derbiju kola Pod Bijelim Brijegom savladali viceprvaka, ekipu Slobode rezultatom 2:1. Strijelci su bili Bilbija i Petrak, a za Slobodu je sa 11. metar pogodio Ahmetović. Zrinjski je na kraju sezonu završio sa 69 bodova i predstavljat će našu zemlju u kvalifikacijama za Ligu prvaka, dok će Sloboda u Evropsku ligu.

Sarajevo je na Koševu igralo susret sa Olimpicom i na kraju su gosti sa Otoke slavili rezultatom 3:1. Golove za Olimpic postigli su Hadžić, autogol Kovačevića i Hebibović, dok je strijelac za Sarajevio bio Benko kojem je to bio 18. gol u sezoni.

Borac je na Gradskom stadionu u Banjoj Luci u utakmici biti ili ne biti igrao protiv Viteza. Na kraju su se banjalučani morali zadovoljiti remijem, bilo je 2:2. Čelik je na Bilinom polju dočekao Mladost i na kraju slavio rezultatom 1:0. Strijelac za zeničane bio je Karić u 70. minuti. Široki je bio ubjedljiv na na Pecari protiv Radnika iz Bijeljine rezultatom 5:0. Strijelci za Široki bili su Krstanović (hat trick), Wagner i Ayaji. Ovom pobjedom Široki Brijeg je naredne sezone osigurao Evropsku ligu.

Utakmica sa najviše golova igrala se na Piroti gdje je domaći Travnik dočekao ekipu Drine i na kraju slavio rezultatom 4:2.  Slavija je u Lukavici dočekala Željezničar, a na kraju je završena utakmica 1:1. Poveo je Željo u 74. minuti golom Đermanovića, a izjednačenje Slaviji donosi Spalević. Rudar iz Prijedora je na svom terenu dočekao već davno otpisani Velež i slavio ubjedljivo 4:0. Strijelci za Rudar bili su Rokvić, Jakupović (dva puta) i Milutinović.

Premijer ligu su napustili Velež, Drina, Rudar Prijedor, Travnik, Slavija i Borac.