Zmajevi remizirali sa Austrijom, Belgija slavila nad Izraelom

Fudbalska reprezentacija BiH večeras je u Beču odigrala neriješeno sa Austrijom, rezultatom 1:1.

Austrija je povela golom Janka (34′), a konačan rezultat je postavio Hajrović (49′). Domaća reprezentacija je bolje odigrala prvo poluvrijeme i nešto konkretniju igru pretvodila u vodstvo.

Zmajevi su mnogo bolje otvorili drugo poluvrijeme, posebno ulaskom energičnog Muhameda Bešića, koji je kod izjednačujućeg pogotka odradio veliki dio posla. Bešić je pretrčao veći dio terena i  veoma upotrebljivom loptom uposlio Hajrovića koji je preciznim udarcem pogodio lijevi ugao austrijskog gola.

U okviru naše kvalifikacijske grupe Belgija je na gostovanju bila bolja od Izraela i slavila sa 1:0.

Pobjedonosni pogodak za Belgiju postigao  je Fellaini. Belgija se nakon ove pobjede probila na prvo mjesto u grupi B, a iz pet odigranih utakmica imaju 11 bodova, dok je Izrael na trećem mjestu sa 9 bodova.