Željezničar na gostovanju slavio u derbiju protiv Slobode

Nogometaši Željezničara u derbi susretu 22. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na Tušnju su pobijedili lidera na tabeli ekipu Slobode sa 1:0 (0:0), golom Ivana Lendrića u 54. minuti.

Četvrtom uzastopnom pobjedom u drugom dijelu prvenstva ekipa Željezničara vratila se u utrku za nastup u evropskim takmičanjima, dok Tuzlake nakon poraza očekuje  neizvjesna borba za titulu.

Nakon početne inicijative, u kojoj su domaći ozbiljnije zaprijetili preko Efendića i Ahmetovića, igrači Željezničara uspostavili su ravnotežu na terenu pa je prvi dio igre završen bez golova.

Početkom drugog dijela, utakmica je nakratko bila prekinuta zbog “dimne zavjese” koju su napravili domaći navijači.

Gol koji je odlučio pobjednika derbija postignut je u 54. minuti. Memija je šutirao, a lopta se odbila do Lendrića, koji se odlično snašao i matirao domaćeg golmana Pirića.

Nastojanja domaćih da u nastavku poravnaju rezultat kroz dvije dobre prilike Krpića i Ahmetovića zaustavio je odlični golman Željezničara Kjosevski.

Sloboda – Željezničar 0:1 (0:0) (Lendrić, u 54. minuta)

Gradski stadion Tušanj. Gledalaca: 9000. Sudija: Edin Jakupović (Bihać). Žuti kartoni: Stjepanović (Sloboda), Hodžurda, Stanić (Željezničar).

Sloboda: Pirić, Salihović, Efendić, Zeba, Haurdić (od 58. minute Krpić), Ivetić, Mehmedagić, Ordagić, Stjepanović, Ahmetović, Veselinović (od 69. minute Mehidić).

Željezničar: Kjosevski, S.Stevanović (od 29. minute Kramarić), Memija (od 61. minute Memija), Bekrić (od 75. minute Zolotić), Stanić, Blagojević, Bogičević, Lendrić, Hodžurda, Zahirović, M. Stevanović.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.