Grci u sudijskoj nadoknadi stigli do boda

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je odigrala neriješeno u Grčkoj (1:1) u četvrtom kolu kvalifikacija grupe H za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Rusiji.

Naša reprezentacija je došla u vodstvo u 32. minuti susreta. Džeko je iznudio slobodan udarac na oko 25 metara od Karnezisovog gola, loptu je namjestio Miralem Pjanić i šutirao je u svom stilu, a lopta se od stativu i od Karnezisova leđa odbila u mrežu za veliko slavlje oko 2.000 naših navijača.

Grčka je do izjednačenja stigla u  95. minuti kada je Tzavellas sa dvadesetak metara matirao Begovića.

Obje reprezentacije su utakmicu završile sa po deset igrača. Velika gužva se desila u 76. minuti, kada su se gotovo svi igrači umiješali u veliki sukob koji su počeli Džeko i Papasthatopoulos, a epilog svega je bio drugi žuti karton kapitenu bh. selekcije, te direktan crveni karton Papadopoulosu.