Bosna i Rahić podijelili bodove u Kalesiji

Fudbaleri Gornjeg Rahića su odnijeli bod iz Kalesije, gdje su sa domaćom Bosnom odigrali neriješeno 1:1. Rahić je poveo golom Mehmedovića (26), dok je konačan rezultat postavio Palislamović (66).

Kalesijski fudbaleri su bolje otvorili utakmicu i stvorili nekoliko izglednih prilika za gol.  Međutim, Rahić je prvi stigao do prednosti golom Mehmedovića (26), koji koristi neopreznost odbrane domaćih, izlazi sam pred gol Bosne, i preciznim udarcem šalje loptu u lijevi ugao golmana Smajlovića.

Već u sljedećoj akciji Bosna je mogla do izjednačenja, ali je Šljivić oboren u šesnaestercu gostiju a lopta završila iznad gola Rahića. Iako su domaći negodovali i tražili kazneni udarac sudac Orkić je ostao pri stavu da nije bilo prekršaja. Do kraja poluvremena Bosna je imala još dvije dobre prilike. Golman Kordić je odbranio pokušaj Mujkića (28) i iznio loptu iz svog šesnaesterca ali i napravio prekršaj iz kojeg je Beganović (29) šutirao nekoliko centimetara iznad gola.

Kalesijski fudbaleri su nastavili sa napadima i u drugom poluvremenu, dok su gosti čekali priliku iz kontranapada.

Najbolju priliku za Rahić u nastavku utakmice imao je Mehmedović (58) kada je izlašao sam pred Smajlovića, ali je šutirao pored gola.

Bosna je stigla do izjednačenja golom Palislamovića (66) koji se, nakon kornera, najbolje snašao u šesnaestercu Rahića i prizemnim udarcem poslao loptu u mrežu.

Dobru priliku imao je i Hrbat (68) čiji šutje završio pored gola.

Pet minuta prije kraja Mujkić je oboren u šesnestercu Rahića, ali sudac  Orkić i ovoga puta nije pokazao na „bijelu tačku“. Uslijedili su protesti domačih igrača, ali sudac je ostao pri ranijoj odluci.

BOSNA – GORNJI RAHIĆ 1:1 (0:1)

Kalesija- Gradski stadion. Teren pogodan za igru. Sudija: Ilija Orkić (Matići). Pomoćnici: Armin Gibić (Gradačac) i Dževad Vrbić (Lukavac). Delegat: Asmir Hodžić (Lukavac). Žuti kartoni: Mujkić, Hrbat, Šljivić i Beganović (Bosna), Kordić, Bošković, Kevrić, Teodorović i Kadić (Gornji Rahić). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 0:1 Mehmedović (26), 1:1 Palislamović (66).

Bosna: Smajlović, Salihović, Mujkić,  Hrbat, Šljivić (Mujanović), Beganović, Majdančić, Abidović, Jahić (Poljaković), Muminović (Alibašić), Palislamović. Trener: Ibro Mahmutović.

Rahić: Kordić, Bošnjaković (Bošković), Čavalić (Mušić), Mehmedović, Kevrić, Teodorović, Nukić, Ibrahimbašić, Ibrišimović, Kadić, Čaušević. Trener: Amir Durgutović.