NBL i SDA osvojile po 6 manadata u Općinskom vijeću Kalesija

Nezavisna bosanskohercegovačka lista (NBL) osvojila je najviše glasova za Općinsko, nakon prebrojanih svih glasova sa 51.redovnog biračkog mjestu u Kalesiji.

NBL je osvojila 3.250 glasova, slijedi SDA sa 3.174 glasa. Treći je SDP sa 2.255 glasova, a SBB je osvojio 1.805 glasova. Najveće iznenađenje priredile su Socijaldemokrate (SD) koje su osvojile 1.283 glasa, Narod i pravda je osvojila 836, PDA 801, a SBiH 762 glasa.

Navedenih osam političkih subjekata je, za sada, osvojilo mandate u Općinskom vijeću Kalesija.

Blizu prelaska cenzusa je BPS koji trenutno ima 415 glasova.

Prema trenutnim rezultatima sa redovnih biračkih mjesta, bez mobilnih i covid timova i dijaspore, po 6 vijećnika imale bi NBL i SDA, SDP-4, SBB – 3, SD, NiP i PDA po 2 i SBiH jedan mandat.

Ukoliko BPS pređe cenzus mandat bi mogla izgubiti jedna od stranaka koje po trenutnom stanju ima 2 manadata (PDA ili NiP).

S obzirom da se očekuju glasovi po dva mobilna i covid tima, kao i glasovi dijaspore moguće su promjene u odnosu mandata za Općinsko vijeće Kalesija.

Prema dosadašnjim, preliminarmin  rezultatima najviše glasova za nacionalnu manjinu osvojio je Mirsad Omerović kandidat BOSS-a. 

Također, CIK BiH je izvršila izvršila obradu i unos podataka kandidatskih glasova koji se mogu pronaći na zvaničnoj web stranici izbori.ba.

Kandidatski glasovi na osnovu 44 obrađena biračka mjesta CIK BiH (izbori.ba):

NBL

1IDRIZOVIĆ ENES11.56855,08 %
2DŽAFIĆ DAMIR81.35847,70
3SMAJIĆ JASMIN121.07437,72
4HUKIĆ MENSUR51.03936,49
5KADIĆ MUJO61.03636,39
6MEŠIĆ EDIS399334,88
7POŽEGIĆ JASMIN1985830,14
8KARIĆ ADNAN2084829,79
9ATLAGIĆ HUSO1084129,54
10VALJEVAC JASMINA282428,94

SDA

1ALIĆ FADIL199038,16 %
2PAŠČANOVIĆ HASAN580731,11
3VALJEVAC FAHZETA477229,76
4MAJDANČIĆ EDIN674928,87
5RAMIĆ HASAN1065825,37
6HODŽIĆ MEHMED2765125,10
7MEŠANOVIĆ MUJO861923,86
8MALOVIĆ MENSUR1559723,01
9GUTIĆ AMIRA256321,70
10POŽEGIĆ ZIJAD2955521,40

SDP

1KARIĆ ARMIN161931,14%
2SOFTIĆ GALIB552826,56
3ŽIVČIĆ NERMIN1247023,64
4BUKVAR NEDŽAD3140720,47
5HASANOVIĆ FUAD3038419,32
6KULIĆ SUAD336418,31
7MUMINOVIĆ MERSUDIN1934617,40
8PJANIĆ ADMIR1033116,65
9ŠMIGALOVIĆ SENAD1433116,65
10TRGOVČEVIĆ AMEL2432816,50

SBB

1MUJANOVIĆ EDIS3057137,37%
2SULJKANOVIĆ ZIJAD2950633,12
3IMAMOVIĆ MEHMED344729,25
4IMAMOVIĆ HASAD144128,86
5MUSIĆ MUHAREM641627,23
6ISANOVIĆ MIRZA435723,36

SD

1OSMANČEVIĆ JASMIN343438,72%
2DŽAFIĆ FARUK140636,22
3ĆATIĆ JASMIN1032528,99
4MUJANOVIĆ FEJZULAH526523,64
5HADŽIĆ MIRZA626323,46

NIP

1KARIĆ ADMIR135647,47%
2MUJKIĆ MUJO3033744,93
3HAMZIĆ NIHAD1929339,07
4HUSIĆ DAMIR426234,93
5HAMZIĆ GALIB2425433,87

PDA

1HODŽIĆ FERID1527540,32%
2HUJDUR FETAH126338,56
3MAJDANČIĆ ALEN419428,45
4OMEROVIĆ MUZAFIR617625,81

SBIH

1BARUČIĆ RAMIZ338960,78%
2MAJDANČIĆ REFIK714923,28
3ČANIĆ ESAD111517,97
4ČANIĆ AMELA67111,09

BPS ?

1VILDIĆ RAŠID321057,53%
2ŽIVČIĆ AMIR111431,23

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

%d blogeri kao ovaj: