Mladost upisala minimalnu pobjedu nad Prokosovićima, Bosna donijela bod iz Orahovice

Mladost iz Kikača je upisala minimalnu pobjedu nad Prokosovićima, dok je Bosna iz Kalesije donijela bod iz Orahovice, u okviru 10.kola Druge lige FBiH “Sjever”.

Fudbaleri Mladosti su u Simin Hanu savladali Prokosoviće sa 1:0. Domaći su do pobjede stigli autogolom Kamerića (24). Ovo je bila peta ovosezonska pobjeda Mladosti sa kojom ostaje u „zlatnoj sredini“.

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su prijatno iznenadili na gostovanju u Orahovici, gdje su podijelili bodove sa istoimenom ekipom rezultatom 3:3.

Dvostruki strijelac za kalesijskog drugoligaša bio je Evelin Suljić, a u strijelce se ponovo upisao Simbad Jahić.

Orahovica je povela golom Mulavdića (15), a dva minuta kasnije izjednačio je Jahić (17).

Bosna je u drugom poluvremenu stigla do preokreta i dva puta vodila golovima Suljića.

Prvo je Suljić (55) doveo goste u vodstvo od 1:2, da bi četiri minute kasnije Mujić (60) izjednačio za 2:2.

Raspoloženi Suljić (66) je po drugi put pogodio mrežu Orahovice za 2:3.

Domaći su do jednog boda stigli u samoj završnici utakmice golom Musića (88).

Bio je ovo četvrti remi kalesijskih fudbalera u dosadašnjih deset kola.

U narednom kolu Bosna na Gradskom stadionu u Kalesiji dočekuje Seonu, dok će Mladost iz Kikača gostovati u Priluku.

Rezultati 10.kola Druge lige FBiH “Sjever”

Mladost MalešićiOdžak 102 1:0
SeonaBosna Mionica 2:1
Dinamo Donja MahalaDizdaruša Brčko 4:0
Gornji RahićPriluk 7:1
Mladost KikačiProkosovići 1:0
Lokomotiva MiričinaSlaven Živinice 2:0
Svatovac PoljiceRadnički Lukavac 2:3
Orahovica 74Bosna Kalesija 3:3