Mladost u Kikačima podijelila bodove sa Bosnom iz Mionice, kalesijska Bosna poražena u Rahiću

Odigrane su prvenstvene utakmice 28.kola Druge lige FBiH “Sjever”. Mladost je u Kikačima podijelila bodove sa Bosnom iz Mionice rezultatom 3:3, dok je Bosna iz Kalesije poražena u Gonjem Rahiću sa 5:3.

Gosti iz Mionice su u Kikačima vodili sa 3:2, da bi kapiten Mujkanović u 89.minuti iz kaznenog udarca poravnao na 3:3.

Bosna iz Mionice je nakon prvog poluvremena vodila sa 0:1, a vodeći pogodak postigao je Doljančić (28).

U nastavku susreta postignuto je još pet pogodaka.

Izjednačujući pogodak postigao je Junuzović (63), da bi već u narednoj akciji golom Jahića (64) gosti poveli sa 1:2. Prednost Bosne iz Mionice uvećao je Hrštić (74), a dvije minute kasnije Mujkanović (76) je smanjio na 2:3. U završnici utakmice, bod domaćinu donio je Mujkanović (89) sa “bijele” tačke.

U narednom kolu na Gradskom stadionu u Kalesiji igra se komšijski derbi između Bosne iz Kalesije i Madosti iz Kikača.

Rezultati 28.kola Druge lige FBiH “Sjever”

Mladost MalešićiSlaven Živinice 8:0
Svatovac PoljicePriluk 1:0
Lokomotiva MiričinaDizdaruša Brčko 0:3
Mladost KikačiBosna Mionica 3:3
Gornji RahićBosna Kalesija 5:3
Dinamo Donja MahalaOdžak 102 7:1
SeonaOrahovica 74 1:0
Radnički LukavacProkosovići 2:0