Kalesijski odbojkaši prejaki za tuzlansku Slobodu

Odbojkaši kalesijske Bosne savladali su Slobodu iz Tuzle sa 3:1
(25:14; 25:13; 23:25; 25:13) na otvaranju sezone u Superligi FBiH.

Već u prvom setu je domaća ekipa pokazala da će utakmica biti “jednosmjerna ulica”, pa je rana prednost od 12:2 u potpunosti demoralisala goste, koji niti jednog trenutka nisu opasnije zaprijetili te je set završen rezultatom 25:14.

Drugi set je u mnogome podsjećao na prvi, pa Slobodina igra nije otkrila skoro niti jedan nedostatak u igri Bosne. Skoro sve akcije Bosne su prolazile bez problema, a posao je itekako olakšao očajan prijem igrača Slobode, naročito na servise Požegića i Idrizovića. Set je završio rezultatom 25:13.

U trećem setu gosti su prvi put imali prednost, kada su u ranoj fazi ovog seta poveli 1:5, a kasnije i 11:17. U finišu seta Bosna je, kada nije išlo sa kombinatorikom u napadu, pokušala okrenuti retultat prije svega sa blokom, ali je set na kraju ipak pripao gostima, 23:25.

Četvrti set je Bosna otvorila mnogo bolje, ali sa mnogo nervoze, čemu je sigurno doprinijeo prethodni set koji je protivnik oduzeo bez neke posebne igre, a stekao se dojam da su noge još uvijek teške, i da svi igrači nisu još uvijek u takmičarskoj formi. Prva dva seta je mnogo bolje razigravao mladi tehničar Mešić, dok iskusni Alić nije uspijevao uhvatiti ritam i pronaći raspoloženog saigrača. Set je prošao sa mnogo razgovora sa sudijama, kao i međusobnih dobacivanja među igračima protivničkih ekipa. Rezultat i pobjeda Bosne nije dolazila u pitanje, pa je u ovom setu razlika bila daleko najveća, 25:13.

Ljubitelji odbojke u Kalesiji su se zaželjeli dobrih utakmica, pa je tribina fiskulturne sale MSŠ bila ispunjena skoro do posljednjeg mjesta.