Gornji Rahić slavio u Kikačima, Bosna poražena u Prokosovićima

Odigrane su prvenstvene utakmice 19.kola Druge lige FBiH „Sjever“, u kojem su oba kalesijska kluba pretrpjela poraze.

Mladost je u Kikačima poražena od Gornjeg Rahića sa 1:2, dok su Prokosovići na domaćem terenu slavili nad Bosnom iz Kalesije sa 4:2.

Gornji Rahić je poveo golom Semira Hodžića (23), da bi Semir Mujkanović (68) izjednačio na 1:1. Pobjedonosni pogodak za goste iz Rahića postigao je Amer Softić (84). Mladost u narednom kolu gostuje kod imenjaka iz Malešića.

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su bolje otvorili utakmicu u Prokosovićima i golom Mirze Hasanovića (22) poveli sa 0:1. Međutim, domaći su do kraja poluvremena golom Emira Ilijazagića (37) stigli do izjednačenja.

U nastavku susreta, Prokosovići su za petnaest minuta postigli tri gola. Pogađali su Armin Kucalović (53), Amer Kuduzović (61) i Mensur Bjelić (68).

Konačan rezultat postavio je Sadik Begić (75). Prokosovići su veći dio utakmice igrali sa deset igrača jer je Anel Junuzović (30) zaradio crveni karton.

Bosna će u narednom kolu ugostiti Priluk.