Fudbaleri Bosne slavili u Živinicama

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Slavena u Živinicama sa 1:2. Ovo je prva pobjeda kalesijskog drugoligaša u novoj sezoni.

Slaven je bolje otvorio utakmicu i došao u vodstvo golom Merdanovića (24). U nastavku susreta došlo je do preokreta. Šljivić (38) je do kraja poluvremena izjednačio na 1:1, da bi Omerbegović (88) u finišu meča postigao pobjedonosni pogodak za Bosnu.

Omerbegović je ušao u igru umjesto kapitena Suljića, koji je zbog povrede morao napustiti teren već u 10.minuti susreta.

Kalesijski fudbaleri u narednom kolu dočekuju Prokosoviće.

SLAVEN ŽIVINICE – BOSNA KALESIJA 1:2 (1:1)

Živinice: Gradski stadion Živinice. Gledalaca: oko 100. Sudija: Aldin Delić (Banovići). Pomoćnici: Halid Avdić (Gračanica) Džemsudin Gulam (Tuzla). Delegat: Marijan Damjanović (Tolisa). Žuti kartoni: Velagić (Slaven), Bečić, Beganović i Omerbegović (Bosna). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Merdanović (24), 1:1 Šljivić (38), 1:2 Omerbegović (88).

Slaven: Sulejmanović, Saletović (Zenunović), Selimović, Kadrić, Hodžić, Merdanović, Biković (Mahmutbegović), Velagić, Berbić, Havkić M., Havkić E. Trener: Adi Subašić.

Bosna: Mujić, Barčić, Šljivić, Mujanović, Gazibegović, Beganović, Bečić, Redžić, Jahić (Omerović), Hasanović (Derdemez), Suljić (omerbegović). Trener: Nijaz Devoli.