Bosna upisala ubjedljivu pobjedu nad Dinamom

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su nastavili sa odličnim partijama na domaćem terenu. Ovoga puta su sa četiri gola ispratili Dinamo iz Donje Mahale. Dvostruki strijelac, vrlo lijepih golova, bio je iskusni Elvin Suljić (41 i 85), a mrežu Dinama još su pogađali Mirza Hasanović (43) i Dino Alibašić (51).

Nakon nekoliko propuštenih prilika na otvaranju susreta, vodeći gol za Bosnu postogao je Elvin Suljić (41). Vrlo snažan i precizan šut Omerovića uspio je odbraniti golman Todić, a odbijenu loptu Suljić je prekrasnim udarcem poslao u mrežu.

Već u sljedećoj akciji domaći su golom Hasanovića (43) povećali prednost. Barčić je uputio dobar centaršut do Hasanovića koji je glavom, sa linije peterca, pogodio za 2:0.

Kalesijski fudbaleri su dobru igru i dominaciju nastavili i u drugom poluvremenu.

Alibašić (51) je odličnim udarcem sa oko 25 metara pogodio za 3:0, dok je konačan rezutat postavio Suljić (85) kada je sa oko 7-8 metara školskim udarcem pogodio lijevi ugao gostujućeg gola.

Dinamo je veći dio drugog poluvremena igrao sa deset igrača, jer je zbog igranja rukom izvan svog šesnaesterca direktni crveni karton zaradio golman Todić.

Bosna će u narednom kolu gostovati u Gornjem Rahiću, a nakon toga će u lokalnom derbiju ugostiti Mladost iz Kikača.

Bosna Kalesija – Dinamo Donja Mahala 4:0 (2:0)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca: oko 100. Sudija: Filip Antić (Orašje). Pomoćnici: Husejn Svrakić (Živinice) i Muris Mehinović (Lukavac). Delegat: Zehrudin Mahovkić (Lukavac). Žuti kartoni: Šljivić (Bosna) i Klajić (Dinamo). Crveni kartoni: Todić (Dinamo). Strijelci: 1:0 Suljić (41), 2:0 Hasanović (43), 3:0 Alibašić (51), 4:0 Suljić (85).

Bosna: Mujić (Hamzić), Redžić (Ušćuplić), Barčić, Suljić, Hasanović (Ibrić), Šljivić, Mujanović, Beganović, Jahić (Gazibegović), Omerović (Begić), Alibašić. Trener: Jasmin Poljaković.

Dinamo: Todić, Ćumurović, Lukačević, Klajić, Živković, Mišković (Bahor), Baotić, Buljubašić, Đ.Maskaljević, Prgić, J.Maskaljević. Trener: Željko Baotić.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.