Bosna slavila ubjedljivu pobjedu nad komšijama iz Tojšića (Foto i Video)

Bosna iz Kalesije je zasluženo savladala Slogu iz Tojšića sa 4:0 u komšijskom derbiju, u okviru 17.kola Druge lige FBiH „Sjever“. Dvostruki strijalac za Bosnu bio je Edvin Suljić, a u strijelce su se još upisali Anel Alibašić i Mehdin Šljivić. Kalesijski drugoligaš je mogao slaviti i ubjedljiviju pobjedu. Međutim,  Alibašić nije iskoristio kazneni udarac za domaće.

Gosti iz Tojšića su bolje otvorili utakmicu i pokazali veću požrtvovanost u prvom dijelu susreta. Međutim, sve se okrenulo u korist Bosne nakon pogotka Suljića (38) glavom, poslije prekida koji je izveo Alibašić. U drugom poluvremenu trener domaćih Mahmutović u igru je uveo Semira Mujanovića koji je povezao domaće u sredini terena. Upravo na asistenciju Mujanovića, Suljić (56) drugim golom povećava prednost Bosne na 2:0. Tri minute kasnije Anel Alibašić (59) prekrasnim udarcem pogađa za 3:0. Konačan rezultat postavlja rezervista Šljivić (81) na asistenciju Muamera Barčića. Prije četvrtog pogotka Bosne je mogla do još jednog gola ali šut Alibašića sa jedanaest metara brani Bosankić, koji je u drugom poluvremenu zamijenio Hadžića.

Bosna je pobjedom nad Slogom izašla iz opasne zone i priključila se klubovima u sredini tabele, dok klubu iz Tojšića predstoji teška borba za opstanak u ligi.

Bosna Kalesija – Sloga Tojšići 4:0 (1:0)

Kalesija: Gradski stadion. Gledatelja: oko 500. Teren: pogodan za igru. Sudija:Osman Hodžić (Gračanica). Pomoćnici: Kenan Hadžić i Dževad Vrbić (oba Tuzla). Delegat: Jasmin Smajić (Kalesija).  Žuti kartoni: Kuralić, Palata, Fejzić (Sloga), Jukić (Bosna). Crvenih kartona nije bilo.

Strijelci: 1:0 Suljić (38), 2:0 Suljić (56), 3:0 Alibašić (59), 4:0 Šljivić (81).

Bosna: Hamzić, Muamer Barčić, Suljić (Šljivić), Alibašić, Bečić (Čirak), Muhamed Barčić, Majdančić, Jahić, Jukić (Mujanović), Palislamović, Tabalović. Trener: Ibro Mahmutović.

Sloga: Hadžić (Bosankić), Jasmin Kuralić, Huremović, Palata, Mevkić, Smajlović, Fišeković (Šmigalović), Gosić (Muhamed Kuralić), Fejzić, Fazlić, Mujačić. Trener: Mensur Šmigalović.