Bosna i Sloga pobjedama otvorili proljetni dio sezone

Kalesijski drugoligaši su pobjedama otvorili proljetni dio sezone u Drugoj ligi FBiH “Sjever”. Bosna iz Kalesije je donijela sva tri boda sa gostovanja u Prokosovićima, gdje su slavili sa 0:1, dok je Sloga u Tojšićima bila bolja od Svatovca iz Poljica sa 2:1.

Pobjedonosni pogodak za Bosnu protiv Prokosovića postigao je Simbad Jahić.

Sloga iz Tojšića je kod kuće došla do jako važnih bodova u borbi za opstanak u ligi.

Nije sve baš najbolje krenulo za Slogu. Gosti su u 16. minuti došli do vodstva preko Hrbata. Domaća ekipa je pokušala da što prije postigne gol za izjednačenje, ali im to u prvom poluvremenu nije uspjelo, te su gosti sa minimalnim vodstvom otišli na odmor.

Ipak, Sloga do izjednačenja dolazi u 60. minuti preko Fejzića. Nakon postignutog gola domaći su sve karte bacili u napad, a to im se isplatilo u 85. minuti kada Šmigalović pogađa za preokret i donosi Slogi tri boda na otvaranju proljetnog dijela prvenstva.

Rezultati 16.kola Druge lige FBiH “Sjever”

Priluk Radnički Lukavac 0 : 1
Prokosovići Bosna Kalesija 0 : 1
Čelić Mramor 1 : 0
Bosna Mionica Mladost Malešići 3 : 1
Dinamo Donja Mahala Budućnost Banovići 1 : 1
Gradina Srebrenik Odžak 2 : 0
Lokomotiva Miričina Seona 1 : 2
Sloga Tojšići Svatovac Poljice 2 : 1