Bosna golom Suljića savladala imenjake iz Mionice

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Bosnu iz Mionice sa 1:0. Pobjedonosni pogodak postigao je Elvin Suljić (78), koji se, nakon kornera, našao usamljen na drugoj stativi i rutinski pogodio za veliko slavlje domaćih.

Velike zasluge za pobjedu Bosne iz Kalesije idu i na adresu golmana Mujića koji je odbranio šut Turbića (21) sa jedanaest metara.

U izuzetno tvrdoj utakmici, Bosna iz Kalesije je imala terensku inicijativu i stvorila veliki broj izglednih prilika, od kojih su najbolje u prvom poluvremenu propustili Suljić i Jahić.

I u nastavku susreta domaći su nastavili opsjedati protivnički gol, a u veoma dobrim prilikama bio je Suljić (46 i 55).

Gostima iz Mionice je poništen pogodak (65) jer se Jahić našao u nedozvoljenoj poziciji.

Domaći su do pogotka stigli dvanaest minuta prije kraja meča. Hrbat je iz kornera  uputio dobar centaršut u šesnaesterac gostiju gdje je najviši u skoku bio Šljivić koji je prenio loptu na drugu stativu do Suljića koji sa dva – tri metra, neometan, pogađa gostujuću mrežu.

Ovom pobjedom Bosna iz Kalesije je  osvojila tri važna boda, a priliku da popravi bodovni saldo imat će u narednom kolu kada će ugostiti Mladost iz Malešića.

Bosna (Kalesija) – Bosna (Mionica) 1:0 (0:0)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca: oko 100. Sudija: Darko Gedžić (Brčko). Pomoćnici: Armin Arnaut (Tuzla) i Mirza Šišić (Brčko). Delegat: Anto Kobaš (Tolisa). Žuti kartoni: Hrbat, Jahić, Redžić, Mujanović i Alibašić (Bosna K), Doljančić, Hrštić, Turbić, Piragić, Prljača (Bosna M). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Suljić (78)

Bosna (K): Mujić, Redžić, Palislamović (Ušćuplić), Barčić, Suljić, Hrbat (Begić), Šljivić, Mujanović, Beganović, Jahić, Alibašić (Ibrić). Trener: Jasmin Poljaković.

Bosna (M):  Prljača, Bristrić, Nuhanović, Đonlić, Jahić, Halilović, Kamberović (Muratović), Hrštić, Turbić, Doljančić, Piragić. Trener: Muamer Salibašić.