Bosna donijela bodove iz Miričine, Mladost kod kuće ubjedljiva protiv Odžaka

Završeno je prvenstvo u Drugoj ligi FBiH „Sjever“. Fudbaleri Bosne iz Kalesije su donijeli sva tri boda iz Miričine, gdje su savladali domaću Lokomotivu sa 1:4. Strijelci za Bosnu bili su: Suljić ’12, Hrbat ‘54, Ušćuplić ’79 i Šljivić ’90.

Mladost iz Kikača je na domaćem terenu bila bolja od Odžaka i slavila sa ubjedljivih 4:0. Strijelci za Mladost bili su: Mujkanović ‘18 i ‘29, Kavazović ‘45 i Adrović ’63.

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su okončali sezonu na odličnoj šestoj poziciji, dok je Mladost iz Kikača u prvoj drugoligaškoj sezoni zauzela trinaesto mjesto.

Bosnu iz Kalesije i Mladost iz Kikača ćemo i naredne sezone gledati u Drugoj ligi FBiH „Sjever“.

Kalesija će, najvjerovatnije, od naredne sezone u ovom rangu takmičenja imati i trećeg prerdstavnika s obzirom da se Sloga iz Tojšića, kolo prije kraja sezone, nalazi na liderskoj poziciji Prve lige TK-a.

Prvak Druge lige FBiH „Sjever“ je Radnički iz Lukavca koji će protiv ekipe Klis iz Buturović Polja, kod Konjica razigravati za ulazak u Prvu ligu FBiH.

Drugoligaško društvo napušaju Slaven iz Živinice i Lokomotiva iz Miričine.  

Rezultati 30.kola:

Mladost MalešićiProkosovići 4:3
Radnički LukavacDizdaruša Brčko 6:0
Svatovac PoljiceBosna Mionica 2:3
Lokomotiva MiričinaBosna Kalesija 1:4
Mladost KikačiOdžak 102 4:0
Gornji RahićOrahovica 74 6:1
Dinamo Donja MahalaSeona 2:1
Slaven ŽivinicePriluk 0:1

Tabela za sezonu 2021/2022

1Radnički Lukavac3021548432+5268
2Gornji Rahić3017767836+4258
3Seona3017675136+1557
4Bosna Mionica3016686441+2354
5Priluk30161134746+149
6Bosna Kalesija30136117149+2245
7Prokosovići30143135242+1045
8Orahovica 7430143135047+345
9Dinamo D. Mahala30133145745+1242
10Svatovac Poljice30133144652-642
11Dizdaruša30133144756-942
12Mladost Malešić30132156876-841
13Mladost Kikači30124146054+640
14Odžak 10230121174262-2037
15Lokomotiva Miričina3072212368-4523
16Slaven Živinice30112811109-984

(Radio Feral)

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

%d blogeri kao ovaj: