Svatovac odnio bodove iz Tojšića, Bosna poražena od Priluka

Kalesijski drugoligaši neće po dobrom pamtiti početak proljetnog dijela sezone u Drugoj ligi FBiH “Sjever”. Naime, Sloga iz Tojšića je od dvije utakmice na domaćem terenu osvojila samo jedan bod, dok je Bosna iz Kalesije pretrpjela dva gostujuća poraza.

Nakon neriješenog rezultata protiv Prokosovića, fudbaleri Sloge su poraženi od Svatovca iz Poljica sa 0:2. Sloga je veći dio utakmice kontrolisala igru i imala terensku inicijativu, ali su bez konkretnog učinka u završnici. S druge strane, gosti iz Poljica su iskoristili ukazane prilike i stigli do pobjede u Tojšićima.

Kalesijska Bosna je poražena na gostovanju kod Priluka sa 3:1. Iako su golom Mujanovića došli do prednosti od 0:1, kalesijski fudbaleri su u nastavku susreta primili tri gola i upisali deseti ovosezonski poraz. Većinu drugog poluvremena Bosna je igrala sa deset igrača, jer je Barčić zaradio crveni karton.

Iz Bosne su se ponovo čule oštre zamjerke na suđenje, posebno na račun sudije Živkovića, koji je polovini igrača iz Kalesije  dodijelio žute kartone.

Priliku da dođu do prvih bodova u proljetnom dijelu sezone fudbaleri Bosne će imati u narednom kolu kada će na Gradskom stadionu u Kalesiji ugostiti Mladost iz Malešića, dok će Sloga imati teško gostovanje kod živiničkog Slavena.