Velika pobjeda Zmajeva!

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je večeras vrlo bitnu utakmicu protiv Bjelorusije na Bilinom Polju. Osmi susret kvalifiakcija završen je minimalnom, ali zlatna vrijednom pobjedom 1:0…

Izabranici selektora Safeta Sušića bili su uvjereni da mogu ponoviti uspjeh iz Minska i drugom uzastopnom pobjedom doći na korak do osvajanja jednog od prva dva mjesta u D-grupi kvalifikacija. U tome su i uspjeli!

Susret je pomalo iznenađujuće počeo Senijad Ibričić, koji je, iako se očekivao Misimović, zamijenio izostalog Miralema Pjanića. Na golu je, kako je i najavljeno branio Asmir Begović.

Već u 19. minuti teren je zbog povrede desnog koljena nakon jednog nezgodnog pada, napustio Sejad Salihović a u igru je, silom prilika, ušao igrač Lecha, Semir Štilić.

Desetak minuta kasnije, nakon nekoliko grubih startova gostiju drugi žuti karton zaradio je Timofey Kalachev. Zmajevi su tako veći dio susreta odigrali sa igračem više.

Do kraja prvog poluvremena Zmajevi su preko Mujdže i Ibričića napravili nekoliko izglednih prilika, ali se na pauzu otišlo bez golova.

U drugom dijelu, na samom startu Panža izlazi, a u igru ulazi Zvjezdan Misimović.

Od 85. minute Bjelorusi su na terenu sa 9 igrača. Drugi žuti karton ovaj put je zaradio Martynovich.

Samo dvije minute kasnije, na asistenciju Edina Džeke, Zvjezdan Misimović konačno postiže zlata vrijedan pogodak za 1:0. Do kraja još nekoliko prilika, ali bez promjene rezultata.

Zmajevi su u sastavu: Begović, Mujdža, Papac, Pandža (46′ Misimović), Zahirović, Rahimić, Lulić, Ibričić, Medunjanin, Salihović (19′ Štilić), Džeko.

Rezultati D-grupe kvalifikacija za evropsko nogometno prvenstvo 2012. u Poljskoj i Ukrajini:

Zenica: BiH – Bjelorusija 1:0
Luxembourg: Luksemburg – Albanija 2:1
Bukurešt: Rumunija – Francuska 0:0