TOJŠIĆANIMA PRIPAO JOŠ JEDAN LOKALNI DERBI

Nogomet – 30.kolo Druge lig FBiH „Sjever“

SLOGA – BOSNA 2:1

Tojšići. Stadin Ada. Gledala oko 500. Teren: pogodan za igru. Sudija: Admir Avdić (Kalesija). Pomoćnici: Nermin Požegić  i Nesib Karić (oba Kalesija). Delegat: Fahrudin Sinanović (Kalesija). Žuti kartoni: Imamović i Suljić (Sloga),  Musić, Karić i Šmigalović (Bosna) . Crveni kartoni: Suljić (Sloga). Strijelci: 1:0 Šehić (21), 2:0 Kitić (37), 2:1 Zulić (67) .

SLOGA: Imamovć, Pilavdžić, E.Zulić, Poljaković, Tabalović, Šmigalović, Kitić (M.Zulić), Husejnović (S.Zulić), Musić (Salkanović), Suljić, Šehić. Trener: Safet Mujkić.

BOSNA: Mumunović, Fejzić, Mustafić, Musić, Karić, Požegić, Džilić, Omerović, Šmigalović (Beširević, Nezirovac), Zulić, Džanić. Trener: Asim Atlagić.

Fudbaleri Sloge su još jedan lokani derbi zasluženo riješili u svoju korist. Ovoga puta kalesijski fudbaleri su pružili dostojan otpor favoriziranim Tojšićanima, koji ne samo da su bolje plasirani na tabeli, već s pravom važe za jednu od najkvalitetnijih ekipa Druge lige FBiH „Sjever“. Lokalni derbi, koji je privukao značajan broj ljubitelja sporta sa područja kalesijske općine, protekao je u fer i sportskom nadmetanju, izuzme li se incident Suljića, koji je zaradio drugi žuti karton i nakon samo 40 minuta igre morao napusti teren. Nakon prvih desetak minuta u kojem je Bosna imala dominaciju i veoma izglednu priliku Džanića, domaći sastav je u potpunosti preuzeo kontrolu na terenu i nametnuo svoj stil igre. Vodeći pogodak postigao je Mirza Šehić u 21.minuti susreta. Naime, Šehić se prošetao kaznenim prostorom Bosne i neometan, vrlo preciznim udarcem, poslao loptu u desni ugao nemoćnog golmana Muminovića. Drugi gol za Slogu postigao je Edin Kitić u 37.minuti, kada se, nakon odlične asistencije Šehića, sjajno snalazi u šesnaestercu Bosne i  šalje loptu u mrežu gostiju. Samo četiri minute kasnije Sloga ostaje sa deset grača, jer je sudac Admir Avdić zbog oštrog starta i nesportskog ponašanja pokazao Suljiću put u svlačionicu.  Za razliku od prvog poluvremna u kojem je Sloga prikazala mnogo bolju i kvalitetniju igru, u nastavku susreta gosti iz Kalesije  se „bude“ i  prebacuju igru na domaću polovinu terena.  Konačan rezultat postavlja Edvin Zulić u 67.minuti utakmice, kada dobro prolazi po desnoj strani i odličnim udarcem pogađa bliži ugao gola Imamovića. Zanimljivo je da su službena lica na lokalnom derbiju bila iz Kalesije, čime su troškovi domaćina svedeni na minimum, u odnosu na većinu utakmica na koje su, po običaju, dolazili suci iz općina udaljenih 50-tak i više kilometara. Također, delegat susreta Fahrudin Sinanović se u korist Sloge odrekao naknade, koja mu je kao službenom licu pripadala.