PJANIĆEV GOL I ASISTENCIJA

Jučer je kompletirano posljednje, 38. kolo, fudbalskog prvenstva Francuske u kojem je Lyon pobjedom nad Le Mansom obezbijedio plasman u Ligi prvaka naredne sezone.

Lyon je poveo u posljednjoj minuti prvog poluvremena, a strijelac je bio Bafetimbi Gomis na asistenciju reprezentativca Bosne i Hercegovine Miralema Pjanića, koji je tako sezonu završio sa novim sjajnim nastupom.

Međutim, Pjanić nije stao na asistenciji. Igrao se 68. minut kada je naš fudbalski dragulj pogodio za konačnih 2:0, te tako po drugi put uzastopno sebi pribavio epitet igrača utakmice.

Montpellier je protutnjao kroz Park Prinčeva, porazivši Paris St Germain sa visokih 3:1. Kapitena reprezentacije Bosne i Hercegovine Emira Spahića nije bilo u sastavu pobjedničke ekipe zbog suspenzije radi žutih kartona. Strijelci za pobjedničku ekipu bili su Dernis dva puta i Compan, dok je gol utjehe za domaće postigao Erding.