Pjanić postigao pobjedonosni pogodak za Lyon

Nogometaši Lyona pobijedili su Auxerre s 2:1,  u okviru 36. kola Le Championnata i na taj način doveli Marseille na korak od osvajanja  naslova prvaka Francuske. Pobjedonosni pogodak za Lyon postigao je bh-a reprezentativac Miralem Pjanić.

Ekipa Auxerrea je mnogo bolje otvorila susret, a  već u 15. minuti golom Jelena dolaze  u vodstvo. Izjednačio je Lopez sa bijele tačke u 45.minuti. Konačan rezultat postavlja Miralem Pjanić u 85.minuti susreta, nakon što je natrčao na odbijenu i preciznim udarcem pogodio mrežu Auxerra za veoma važnu pobjedu svoje ekipe.

Pored postignutog pogotka Pjanić je pogodio stativu iz slobodnjaka i  bio jedan od najboljih pojedinaca u redovima Lyona.

Osim što je pomogao Marseilleu, Lyon je i za sebe napravio velik posao u borbi za Ligu prvaka. Iako  se još uvijek nalaze na četvrtom mjestu, koje ne vodi u najjače europsko takmičenje, Lyon ima samo dva boda manje od drugoplasiranog Lillea i trećeplasiranog Auxerrea, a uz to I jednu utakmicu manje.

Ukoliko nastave pobjednosni niz do kraja prvenstva, Puelova  momčad ima dobre izglede za drugo mjesto koje vodi direktno u Ligu prvaka.