ODBOJKAŠI BOSNE JESENJI PRVACI SUPERLIGE FBIH

Završen je prvi dio sezone u odbojkaškoj Superligi FBiH. Odličnom partijom i ubjedljivom pobjedom od 3:0 nad gostima iz Kakanja, odbojkaši kalesijske Bosne su jesenji dio sezone završili na liderskoj poziciji na tabeli . Pobjeda kalesijskih odbojkaša nije bila upitna niti jednog momenta u duelu sa jednim od glavnih konkurenata za prvo mjesto. Kalesijski odbojkaši su odlično otvorili utakmicu i veoma lagano, uz sjajnu igru u odbrani i odličan blok, stigli do ubjedljive pobjede u prvom setu od 25:13. Najzanimljivi dio utakmice prikazan je u drugom setu kada je tek u završnici Bosna došla do predsnosti. Domaći su početkom drugog seta stvorili rezultatsku prednost od 7:1, naon čega je uslijedilo opuštanje, koje su gosti iskoristitli i stigli do izjednačenja, a potom i do prednosti od 12:8. Izjednačena borba na parketu potrajala je  sve do finiša seta, kada je Kakanj imao čak i set loptu kod rezultata 24:23. Međutim, ipak u završnici seta odbojkaši Bosne uspijevaju preokrenuti rezultat i riješiti set u svoju korist rezultatom 26:24. U posljednjem trećem setu Bosna je ponovo bila znatno ubjedljivija i u bez većih problema dobila ovaj set rezultatom 25:16.

Ovom pobjedom kalesijski odbojkaši su osvojili titulu jesenjeg prvaka FBiH, a u nastavak prvenstva ulaze sa prednošću od dva boda nad sarajevskom Bosnom, glavnim konkurentom za ulazak u Premijer ligu BiH, sa kojom se susreću za petnaest dana u Sarajevu.