odbojka: Kalesijski klubovi eliminisani iz KUP-a BiH

Sinoć su odigrane revanš utakmice četvrtfinala odbojkaškog KUP-a BiH. Porazom od Radnika iz Bijeljine rezultatom 3:0,  odbojkašice kalesijske Bosne oprostile su se od daljeg takmičenja u KUP-u BiH. Prva utakmicima u Bijeljini završena je rezultatom 3:2 za Bosnu. Međutim, sinošnjojm pobjedom od 3:0 odbojkašice Radnika izborile su plasman u polufinale KUP-a BiH.  Istim rezultatom, dakle 3:0 odbojkaši Bosne su poraženi u Brčkom od domaće Mladosti. Podsjetimo, prva utakmica u Kalesiji pripala je odbojkašima Mladosti rezultatom 3:1.

Odbojka – revanš četvrtfinala KUP-a BiH (ž)

BOSNA – RADNIK  0:3

Kalesija- dvorana MSŠ. Gledatelja: oko 100. Ekrem Bašić (Lukavac) I Ljiljana Jovanović (Mrkonjić Grad). Delegat: Admir Mahovkić  (Lukavac).

Rezultati po setovima: 20:25, 25:27 i 18:25.

BOSNA: Softić, Tosunbegovć, Šarić, Džafić, Burek, An.Tubić, Kurtić, Bukvar, Ad.Tubić. Trener: Rašid Tubić.

RADNIK: N.Derikonja, Sekulović, Stevanović, J.Derikonja, Tomić, Bogdanović, J.Vojnović, Blagojević, Hrnjez, S.Vojnović, Simić. Trener: Miroslav Mićić.

Porazom od Radnika, odbojkašice kalesijske Bosne su se oprostile od daljeg takmičenja u KUP-u BiH. Sasvim zasluženo, plasman u završnicu KUP-a obezbijedile su gošće iz Bijeljine, koje su uspjele neutralisati prednost Bosne iz prvog meča i boljom igrom stići do pobjede u revanšu. Domaće su u drugom setu propustile najveću priliku da, nakon slabe igre u prvom setu, izjednače rezultat i učine meč mnogo interesantnijim. Naime, kalesijske odbojkašice su u finišu drugog seta imale rezultatsku prednost od čak 24:19. Međutim, u trenutcima kada se očekivalo da ritinski privedu set kraju, odbojkašice Bosne su nanizale seriju grešaka, posebno prilikom prijema servisa, pri čemu su dozvolile gošćama da stignu do poravnanja I pobjede u ovom setu. Posljednji, treći, set bio je samo formalnost, u kojem su potpuno dominirale odbojkašice trenera Miroslava Mićića.