NOGOMETAŠI BiH NA KORAK DO PLASMANA NA SP

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u devetoj utakmici G-grupe kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2014. u Brazilu sinoc u Zenici pobijedila selekciju Lihtenštajna sa 4:1 (4:0).

Golove za BiH su postigli Edin Džeko (27., 39.), Zvjezdan Misimović (34.) i Vedad Ibišević (38.), dok je strijelac jedinog gola za gostujuću ekipu bio David Hasler (61.).

Nogometaši BiH sedmom pobjedom u kvalifikacijama oprostili su se od navijača u Zenici i došli na korak do plasmana na SP. Pitanje pobjednika izabranici selektora Safeta Sušića riješili su već nakon prvih 40 minuta igre do kada su postigli četiri gola.

Posljednji ispit u kvalifikacijama Sušićevi izabranici imaju u utorak u Kaunasu protiv Litvanije. Pobjeda u toj utakmici reprezentaciju BiH prvi put u historiji vodi na svjetsko prvenstvo.

Grci su do sedme pobjede u kvalifikacijama došli autogolom Škrtela u 44. minuti.

Grčka je tako ostala u igri za direktan plasman na SP, s obzirom na to da kolo prije kraja kvalifikacija ima isti broj bodova kao vodeća Bosna i Hercegovina, koja je večeras u Zenici slavila protiv Lihtenštajna sa 4:1.

Konačna odluka bit će poznata u utorak. Bosna i Hercegovine u Kaunasu igra protiv Litvanije i pobjeda joj donosi plasman na SP. Grci u utorak dočekuju Lihtenštajn.

Rezultati susreta devetog kola G-grupe kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2014. u Brazilu:

Vilnius: Litvanija – Latvija 2:0
Zenica: Bosna i Hercegovina – Lihtenštajn 4:1
Piraeus: Grčka – Slovačka 1:0