Nakon još jedne sudijske krađe: Tojšićka Sloga istupa iz Druge lige Sjever!?

Upravni odbor Sloge iz Tojšića u ponedjeljak će donijeti odluku da li će ovaj fudbalski klub istupiti iz Druge lige Federacije BiH grupa Sjever.

Takav zahtjev Upravi kluba je večeras, nakon još jedne sudijske krađe, uputio šef stručnog štaba Sloge Safet Mujkić.

-Ne vrijedi više igrati fudbal i baviti se sportom-kaže ogorčeni Mujkić.

Kap koja je prelila čašu desila se na današnjoj utakmici 5. kola u Donjoj Mahali protiv Dinama.

Sloga je vodila s 2:0, domaćin je smanjio na 2:1, a onda je sudija Nermin Omerović iz Lukavca dosudio dva penala za Dinamo.

-Sudija je oba penala ‘izmislio’. Drugi je svirao pred sami kraj. Minut poslije trećeg gola svirao je kraj, iako se trebalo igati još najmanje pet minuta. Razumijem ‘domaćinsko’ suđenje, toga ima na većini utakmica, ali ovo je zaista previše-govori Mujkić.

Kažu da mu je sudija na kraju utakmice prišao da se izvini.

-Rekao mi je: Izvini, djece mi morao sam! Odbio sam da se rukujem s njim, jer takvi ljudi uništavaju sport. Zamislite djecu koja svaki dan treniraju, trče, znoje se, nas iz stručnog štaba koji svaki dan radimo s njima, i onda dođe jedan takav i pljune nam svima u lice-kaže Mujkić.

I na predhodnom gostovanju, u Mramoru, Slogi su isključena dva igrača i sviran penal protiv njih u posljednjem minutu.

-Tražim da Upravni odbor donese odluku da istupimo iz lige, jer ovako više ne ide. Ja lično, ne samo da ću napustiti sve ovo, već ću prestati gledati fudbal-kaže Mujkić.