MERSUDIN AHMETOVIĆ STRIJELAC U REMIJU ROSTOVA

Kalesijac, Mersudin Ahmetović postigao je izjednačujući pogodak za ruski Rostov na gostovanju u Groznom kod Tereka u okviru 2.kola  Prve ruske lige.  Terek je vodio golom Asildarova iz 5. minute, a Mersudin Ahmetović u 81.minuti susreta preciznim udarcem postavlja konačan rezultat meča, Terek – Rostov 1:1. Inače, Ahmetović je u igru ušao u 60.minuti umjesto Ivanova.

Nakon postignutog pogotka Ahmetović je za ruske medije izjavio: bila je to vrlo teška utakmica u kojoj smo dugo čekali  šansu da izjednačimo rezultat. Drago mi je da sam svojim golom donio veliku radost našim navijačima, rekao je Ahmetović.  Na pitanje šta znači ona gestikulacija nakon postignutog gola Ahmetović je kazao: time želim pokazati da ne želim čuti kada se loše govori o meni. Samo želim igrati nogomet za svoj klub, to je više izraz emocija, kazao je kroz smijeh za ruske medije, Mersudin Ahmetović.