Kvalifikacije za EURO: Poraz bh. nogometaša u Belgiji – 3:1

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od druge reprezentacije svijeta – Belgije u Briselu rezultatom 3:1. Gol za vodstvo BiH u 15. minuti postigao je Džeko, Fellaini je u 21. minuti izjednačio, a De Bruyne u 44. pogodio za vodstvo Belgije. Za konačnih 3:1 iz penala je pogodio Hazard u 78. minuti.

Bio je ovo sedmi susret naše reprezentacije u kvalifikacijama za EURO 2016., u kojoj su izabranici Mehmeda Baždarevića pretrpjeli treći poraz i praktično se oprostili od borbe za prve dvije pozicije koje vode nastupu na EP.

S osam bodova, bh. reprezentacija je ostala na pretposljednjem, 5. mjestu u grupi B iza Velsa sa 17, Belgije sa 14, Izraela sa 12 i Kipra sa 10 bodova.

Do kraja ovih kvalifikacija ostale su utakmice s Andorom, Velsom i Kiprom.

Ovo je bio šesti međusobni duel Belgije i naše reprezentacije, a drugi poraz.

Naši navijači su opet bili sjajni bodreći s tribina naše nogometaše. U nedjelju reprezentacija BiH na Bilinom polju dočekuje Andoru.

Rezultati i tabela u B-grupi

Rezultati 7. kola i tabela u  B-grupi kvalfikacija za Evropsko nogometno prvenstvo 2016. godine u Francuskoj:

Belgija – Bosna i Hercegovina 3:1
Kipar – Vels 0:1
Izrael – Andora  4:0