KUP BiH – BOSNA KALESIJA – MLADOST RAŽNJEVO 1:3

Kalesija- dvorana MSŠ. Gledatelja: oko 300. Suci: Nikola Kozić (Ljubinje) i Desko Pavić (Bijeljina). Delegat: Admir Mahovkić (Lukavac).

Rezultati po setovima: 25:17, 17:25, 29:31, 25:27.

BOSNA: Požegić, Idrizović, Suljkanović, K.Halilović, Hukeljić, Burek, F.Halilović, Džafić, Tubić, Zulić, Aljić, Alić.

MLADOST: Simikić, Pajić, Perić, S.Skelić, Vasiljević, I.Skelić,

Keserović, Teodorović, Zimonjić, Toholj, Đokić, Kojić.

U veoma zanimljivoj i uzuzetno dramatičnoj utakmici više koncentracije i samopouzdanja u najbitnijim trenucima imali su odbojkaši Mladosti, koji su ostvarili značajnu prednost pred revanš na domaćem terenu. Najbolja igra prikazana je u trećem i četvrtom setu kada je pobjednik odlučen u finišu setova. Posebno je bilo zanimljivo u trećem setu u kojem su odbojkaši Bosne mnogo bolje  startali i imali rezultatsku prednost sve do drugog tehničkog time outa. Nakon toga gosti iz Ražnjeva uspijevaju uspostaviti balans na terenu i odličnim prolazima Zimonjića i Vasiljevića dolaze do prednosti od 24:22. Međutim, sjajnom igrom na bloku Bosna stiže do poravnanja i izuzetno dramatične završnice, u kojoj propuštaju čak četiri set lopte. U presudnim trenucima do izražaja dolazi isustvo odbojkaša Mladosti koji rješavaju set u svoju korist. U posljednjem setu gosti se mnogo bolje otvaraju i dolaze do prednosti od 23:20. Ipak, kada su mnogi pomislili da je već sve gotovo, odbojkaši Bosne su zaigrali odlično i ponovili vrlo uzdubljivu završnicu, u kojoj Mladost, nakon druge meč lopte dolazi do pobjede. I pored poraza na domaćem terenu kalesijski odbojkaši, koji se takmiče u Prvoj federalnoj ligi, su dokazali da posjeduju kvalitet i da dostojno mogu parirati klubovima iz premijerligaškog društva.