Kalesijci ubjedljivi protiv imenjaka iz Mionice

Nogomet – 18.kolo Druga liga FBiH «Sjever»

BOSNA (Kalesija) – BOSNA (Mionica) 3:0 (0:0)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca oko 200. Teren: težak za igru. Sudija : Fahrudin Ferizović (Srebrenik) 7,5. Pomoćnici: Goran Gec (Gračanica) i Fuad Zenunović (Tuzla). Delegat: Muhamed Delić (Tuzla) Žuti kartoni: Mujkanović (Bosna M.). Crveni kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Imamović (53), 2:0 Zulić (65), 3:0 Zulić (77). Igrač utakmice: Semir Zulić 8 (Bosna).

Bosna (K): Muminović 7, Mujkić 7, Mustafić 7,5,  Omerović 7,5, Isić 7, Karić 7, Zulić 8, Jukić 7,5 (Beširević -), Džilić 7,5,  Imamović 7 (Karić -), Džanić 7 . Trener: Sadik Osmanović.

Bosna (M): S.Peštalić 7,5, Mujkanović 6,5, Kadić 6,5, Er.Peštalić 6 (Velagić -), Džonlić 6, Osmanović 6, Huseinbašić 6,5, Pezerović 6, Huseljić 6 (El.Peštalić-), Hećimović 6,5, Ibrišimović 6 (Hadžidedić-). Trener: Nihad Kadić.

Kalesijski fudbaleri su prikazali mnogo bolju i kvalitetniju igru u kojoj su uz tri pogotka propustili još nekoliko odličnih prilika za gol. Nakon dosadnog i veoma slabog prvog dijela u kojem nije bilo izglednijih prilika za gol, početkom drugog poluvremena domaći su krenuli mnogo agresivnije ka protivničkom golu. Vodeći pogodak za Kalesijce postiže Imamović u 53.minuti, poslije odlične asistencije Zulića, koji je prethodno obavio najveći dio posla. Naime, Zulić se izborio za loptu na protivničkom dijelu terena i odlično prošao po desnoj strani, a potom uputio vrlo upotrebljivu loptu u sredinu šesnaesterca gostuju odakle Imamoviću nije bilo teško pogoditi mrežu golmana Peštalića. Samo četiri minute kasnije Mustafićev šut sa bijele tačke brani odlični Peštalić. Penalu je predhodilo igranje rukom jednog odbrambenog igrača Bosne iz Mionice, nakon što je Zulić pokušao proigrati svoje napadače. Najbolji pojedinac meča, Semir Zulić do kraja susreta se pobrinuo da osigura sigurnu pobjedu svom timu. U 65.minuti Jukić vara nekoliko protivničkih igrača i pronalazi Zulića koji preciznim udarcem glavom pogađa za 2:0. Konačan rezultat postavlja ponovo Zulić u 77.minuti prekrasnim udarcem sa oko 20-tak metara.  Iako rezultat od 3:0 govori o ubjedljivoj pobjedi kalesijske Bosne, gosti iz Mionice, ipak,  mogu biti zadovoljni ovakvim ishodom,  zahvaljujući odlično raspoloženom golmanu Peštaliću, koji je pored odbranjenog penala,  u nekoliko navrata sjajnim intervencijama spasio svoju mrežu.