GORNJI RAINCI OBEZBIJEDILI OPSTANAK, KLUBOVI IZ VUKOVIJA I KIKAČA SELE U NIŽE LIGE

Utakmicama 22.kola završeno je nogometno prvenstvo u Prvoj i Drugoj ligi TK-a. Nažalost, dva kalesijska kluba (Mladost 78 iz Donjih Vukovija i Mladost iz Kikača) sele u niži rang takmičenja, dok su Gornji Rainci obezbijedili učešće u jedinstvenoj Prvoj ligi TK-a, koja starta od naredne sezone.

Prokosovići, kao šampion Prve lige TK-a „JUG“ razigravat će sa ekipom Doboj Istoka, prvakom Prve lige TK-a „Sjever“ za ulazak u Drugu ligu FBiH „Sjever“.

 

Od naredne sezone igrat će se jedinstvena Prva liga TK-a u kojoj će se takmičiti sljedeće ekipe:  Mladost Gnojnica, Rudar Bukinje, Gornji Rainci, DSK Devetak, Svatovac Poljice, Gornji Rahić, Sloboda Kerep, Vražići, Orahovica 74, Mladost iz Brijesnice, Tuzla i još jedna ekipa koja ispadne iz Druge lige FBiH „Sjever“ (ukoliko se radi o klubu sa područja TK-a). Također, poraženi iz doigravanja za ulazak u Drugu ligu Prokosovići ili Doboj Istok igrat će u Prvoj ligi TK-a . U Prvoj ligi TK-a  nastupat će  još i prvaci Drugih liga TK-a: Jedinstvo Vučkovci, Sloga Bikodže i Kiseljak .

Dakle, nakon što budu završene sezone u Prvoj i Drugoj ligi FBiH, te razigravanje za ulazak u Drugu ligu FBiH „Sjever“  bit će poznata i imena svih klubova koji će činiti jedinstvenu Prvu ligu TK-a koja će brojati 16 klubova.

LIGE TK

PRVA LIGA TK „JUG“ 

Rezultati (posljednjeg) 22.kola:

Gornji Rainci DSK Devetak 1 : 0
Sloga S.Han Rudar Buknje   :  
Prokosovići Svatovac Poljice 3 : 1
Željezničar Dobošnica Mladost 78 D.Vukovije   :  
Husinski rudar Vrana B.Selo 3 : 0
Mladost Gnojnica Sloga Sapna   :  

 

Utakmice: Željezničar Dobošnica – Mladost 78,  Sloga Simin Han – Rudar Bukinje i Mladost Gnojnica – Sloga Sapna nisu igrane

 

TABELA

1 Prokosovići 22 17 2 3 45:16 53
2 Mladost Gnojnica 22 14 3 5 43:15 45
3 Rudar Bukinje  21 12 1 8 35:20 37
4 Gornji Rainci 22 12 1 9 36:33 37
5 DSK Devetak 22 11 2 9 33:29 35
6 Svatovac Poljice  22 11 2 9 31:31 35
7 Sloga S.Han 21 9 4 8 35:27 31
8 OFK Sloga Sapna  22 10 1 11 25:38 31
9 Vrana Banović Selo 22 8 0 13 37:44 25
10 Željezničar Dobošnica  21 5 4 12 27:38 19
11 Husinski Rudar (-3) 22 5 2 15 24:52 17
12 Mladost 78 D.Vukovije (-3) 21 4 1

16

23:51

13

 

DRUGA LIGA TK „JUG“

Rezultati 22.kola Druge lige TK-a „JUG“

Jablanica Barice Omladinac Đurđevik 1 : 1
Teočak Jedinstvo Dubrave 6 : 0
Mladost G.Tuzla Mladost Kikači 5 : 0
Konjuh Kladanj Srnica Treštenica 4 : 1
Slatina Bašigovci Napredak Tupković 2 : 1
Rijeka Šerići Kiseljak 3 : 2

                                     TABELA

1 Kiseljak 22 12 2 8 45:42 38
2 Mladost G.Tuzla 22 11 1 10 38:27 34
3 Napredak Tupkovići 22 11 1 10 44:20 34
4 Jedinstvo D.Dubrave 22 11 0 11 48:39 33
5 Srnica Treštenica 22 11 0 11 47:41 33
6 Rijeka Šerići 22 11 0 11 34:34 33
7 Omladinac RMU 22 10 2 10 36:40 32
8 Slatina Bašigovci 22 10 1 11 36:39 31
9 Mladost Kikači 22 10 1 11 47:51 31
10 Konjuh Kladanj 22 10 1 11 38:40 31
11 Teočak 22 10 1 11 45:56 31
12 Jablanica Barice 22 9 2 11 33:42 29

TREĆA LIGA TK ISTOK 

Rezultati 17.kola

Proleter Slavinovići Zrinski Tuzla 4 : 1
Spreča D.Rainci Krušik G.Vukovije 3 : 1
Pasci 78 Mladost Solina 1 : 2

Bijeljevac Miljanovci – OFK Tuzla – prekid izazvali gosti

Slobodni Memići

 

                                                     TABELA :

1 Proleter Slavinovići 15 13 1 1 50:14 40
2 Mladost Solina 15 12 1 2 41:16 37
3 Pasci 78 16 6 5 5 39:31 23
4 OFK Tuzla 14 6 2 6 25:26 20
5 Spreča 15 6 2 7 28:35 20
6 Memići 15 5 3 7 31:35 18
7 Bijeljevac 14 5 2 7 24:28 17
8 Krušik 15 3 1 11 20:39 10
9 Zrinski Tuzla 15 1 3 11 22:57 6

 

Parovi 18.kola:

Mladost Solina Spreča D.Rainci   :  
Krušik G.Vukovije Proleter Slavinovići   :  
Zrinski Tuzla Bijeljevac Miljanovci   :  
OFK Tuzla Memići   :  

Slobodni Pasci 78

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

%d blogeri kao ovaj: