Fudbaleri Sloge odnijeli bodove iz Kalesije (FOTO)

Fudbaleri Sloge iz Tojšića su boljom igrom i većim zalaganjem stigli do zaslužene pobjede u „komšijskom derbiju“, rezultatom 1:2. Sloga je povela golo Zulića (’21) sa „bijele tačke“. Kaznenom udarcu je prethodilo igranje rukom Tabalovića u svom kaznenom prostoru, što je sudac Golać okarakterisao kao najstrožu kaznu. Siguran sa jedanaest metara bio je kapiten Zulić koji je šutirao po sredini gola i poslao loptu iza leđa Bukvara.

U nastavku utakmice kalesijski fudbaleri su bili mnogo opasniji, a izjednačio je Mujanović (’29). Kapiten Tabalović je, nakon slobodnog udarca, bio najviši u šesnaestercu gostiju i glavom spustio loptu do Mujanovića koji preciznim udarcem pogađa lijevi ugao gostujućeg gola.

Neriješenim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

U nastavku utakmice Sloga je bila mnogo konkretnija i opasnija.

Pobjedonosni pogodak postigao je Mevkić (’63) koji je ostao sam ispred Bukvara i rutinski pogodio za pobjedu tojšićkog drugoligaša.

Do kraja utakmice Sloga je djelovala mnogo ozbiljnije i organizovanije, posebno na sredini terena gdje je dominirao iskusnin Ćivić. Tojšićki fudbaleri su u finišu utakmice propustili još nekoliko izglednih prilika za gol.

S druge strane fudbaleri Bosne su skoro cijelo drugo poluvrijeme djelovali potpuno neorganizovano i bezopasno. Ovom pobjedom Sloga se učvrstila u gornjem dijelu tabele, dok će Bosna do kraja sezone strahovati za opstanak u ligi.

BOSNA (KALESIJA) – SLOGA (TOJŠIĆI) 1:2 (1:1)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca oko 300. Sudija: Miralem Golać (Banovići). Pomoćnici: Edin Golać i Mensur Berbić (oba Banovići). Delegat: Slavko Zovkić (Gradačac). Žuti kartoni: Tabalović, Mešić, Fazlić, Šljivić (Bosna), Dedić i Halilović (Sloga). Crvenih kartona nije bilo.  Strijelci: 0:1 Zulić (’21) 11.m, 1:1 Mujanović (’29), 1:2 Mevkić (’63).

BOSNA: Bukvar, Atlagić, Imamović, Tabalović,  Poljaković (Mustafić), Mešić, Lolić (Križevac), Mujanović (Barčić), Fazlić, Majančić, Šljivić, Mustafić. Trener: Ibro Mahmutović.

SLOGA: Hadžić, Dedić, Hasanović, Kadić (Šehić), Ćivić, Zulfić, Halilović (Mujagić), Alagić, Mevkić (Musić), Zulić, Brđanović. Trener: Fahrudin Kuralić.