Fudbaleri Bosne sa pet golova u mreži ispratili goste iz Donje Mahale

Fudbaleri kalesijske Bosne slavili su ubjedljivu pobjedu od 5:1 nad Dinamom iz Donje Mahale, u okviru 27.kola Druge lige FBiH “Sjever”. Strijelci za Bosnu bili su: Džilić (6), Požegić (32), Zulić (34 i 90) i Džanić (87). Pored postignutih pet golova domaći su imali još nekoliko veoma izglednih prilika za gol koje napadači kalesijskog drugoligaša nisu iskoristili. Vodeći pogodak za Bosnu postiže Džilić, kada se najbolje snalazi u šesnaestercu gostiju i odbijenu loptu preciznim udarcem šalje izla leđa golmana Dinama. Najljepši detalj na utakmici dogodio se u 32.minuti, kada Požegić odličnim udarcem sa oko 20-tak metara šalje loptu pod prečku gostiju iz Donje Mahale. Dva minuta kasnije Džanić  prolazi po desnoj strani a potom upošljava Zulića, kojemu nije bilo teško da sa nekoliko metara pogoditi praznu mrežu. Rezultatom 3:0 za Bosnu završeno je prvo poluvrijeme. U nastavku meča domaći su usporili tempo igre, a gosti u 72.minuti susreta sa bijele tačke smanjuju rezultat na 3:1. U samom finišu utakmice domaći postižu još dva gola. Četvrti pogodak djelo je Džanića, koji  u 87.minuti uspijeva predriblati golmana Dinama i bez problema pogoditi mrežu.  Konačan rezultat postavlja Zulić u posljednjoj minuti susreta. Naime, gosti pokušavaju napraviti ofsajd zamku, ali sudac daje znak da se igra može nastavi, tako da  Zuliću nije bilo teško da pored nemoćnog golmana Dinama postigne svoj drugi a za Bosnu peti pogodak na utakmici.

Ovom pobjedom kalesijski fudbaleri će sa 32 boda, bar do sljedećeg kola, “preskočiti” nekoliko ekipa na tabeli i tri kola prije kraja sezone mirnije ući u borbu za opstanak u ligi. Do kraja prvenstva kalesijski drugoligaš će se sastati sa tri prvoplasirane ekipe lige. U narednom kolu Bosna će gostovati kod lidera na tabeli, Brastva iz Gračanice. Kolo prije kraja u Kalesiji će gostovati drugoplasirani Mramor, dok će se u posljednjem kolu u Tojšićima odigrati lokani derbi između domaće Sloge i Bosne iz Kalesije.

Fudbaleri Sloge iz Tojšića u ovom kolu poraženi su u Malešiću od domaće Mladosti rezultatom 2:0.