DINAMO OSTAO BEZ LIGE PRVAKA

4Dinamo iz Zagreba nije uspio treću godinu zaredom obezbijediti plasman u Ligu prvaka, iako  je  desetak minuta prije kraja  protiv Austrije iz Beča,  imao rezultat  koji ga vodi u najkvalitetnije evropsko takmičenje.  Snove zagrebačkog kluba srušio je Kienast (82.min.), koji je nakon nesmotrene reakcije odbrane Dinama postavio konačan rezultat 2:3. Dinamo će tako takmičenje nastaviti u Evropa ligi.

Zanimljivo bilo je i u Solunu gde su igrali PAOK i Šalke nakon 1:1 iz prve utakmice. Nijemci su u drugom poluvremenu postigli dva gola sa igračem manje i prošli su dalje (3:2).

Steaua je, također, prošla u grupnu fazu iako u dvije utakmice nije pobijedila varšavsku Legiju. U prvom meču u Rumuniji bilo je 1:1, a u revanšu u Poljskoj 2:2, pa je nekadašnji prvak Evrope prošao zahvaljujući većem broju golova u gostima.

Mnogo lakše prolaz u Ligu prvaka obezbijedili su Arsenal i Bazel . Arsenal je kod kuće savladao Fenerbahče sa 2:0 i sa ukupnih 5:0 ide u Ligu prvaka, Bazel je nakon 4:2 u Bugarskoj pobijedio Ludogorec na svom terenu sa 2:0, a Steaua je poslije neriješenih 1:1 u Rumuniji bila bolja od Legije u Varšavi sa 2:1.

Sutra igraju:
20.45 Maribor – Viktoria Plzen                                  prva utakmica 1:3
18.00 Zenit St. Peterburg – Pacos Ferreira                      4:1
20.45 Milan – PSV Eindhoven                                     1:1
20.45 Celtic Glasgow – Šahtar Karaganda                         2:0
20.45 Real Sociedad – Olympique Lyon                            2:0