BOSNA SLAVILA U KOMŠIJSKOM DERBIJU (Foto)

Nogomet – 15.kolo Druge lige FBiH «Sjever»

BOSNA (Kalesija) – SLOGA (Tojšići) 3:1

Kalesija: Gradski stadion. Gledalaca: oko 800. Sudija: Nermin Omerović (Lukavac). Pomoćnici: Enir Sejdić (Gradačac) i Dževad Vrbić (Lukavac). Delegat: Mirsad Đuzdanović (Živinice) Žuti kartoni: Mustafić, Kitić (Bosna), M.Šmigalović, Tabalović, Mešić, S.Mujanović  Crveni karton. Semir Mujanović (Sloga). Strijelci: 1:0 Kitić (42), 2:0 Suljić (54),  2:1 Mešić (69), 3:1 Zulić (85).

BOSNA: Smajlović, Lokmić, Mustafić (Fejzić), Poljaković, Hibić, Omerović (Mujkić), Karić, Kitić, Suljić, Zulić, Džanić. Trener: Sadik Osmanović.

SLOGA: Imamović, Pilavdžić, Ma.Šmigalovć,S. Mujanović, Tabalović, A.Mujanović, Zulić, Halilović, Mešić, Mi.Šmigalović (Smajić), Šehić. Trener: Safet Mujkić.

Nakon dugogodišnjeg posta fudbaleri kalesijske Bosne su zabilježili pobjedu nad najljućim rivalom, Slogom iz Tojšića.Po hladnom i maglovitom vremenu i teškom terenu domaći su prikazali veću želju i borbenost, što im se na kraju isplatilo. Strijelci za Bosnu bili su Kitić, Suljić i Zulić, dok je jedini pogodak za tojšićkog drugoligaša postigao Mešić. Istina, nešto lakšoj, pobjedi Bosne dobrim dijelom, kumovalo je i rano isključenje Semira Mujanovića, koji je zbog drugog žutog kartona morao naputiti teren u 34.minuti meča. Pored tri postignuta pogotka, domaći nisu iskoristili jedanesterac u 40.minuti, kada je u kaznenom prostoru Sloge oboren Suljić, a sudac Omerović pokazao na bijelu tačku. Međutim, Suljićev šut sa jedanest metara završio je iznad gola golmana Imamovića. Komšijski derbi Bosne i Sloge ostat će upamćen i po vatrenom navijanju kalesijskih “Gazija “ i tojšićkih “Cincara”, koji su cijelim tokom meča gromoglasno bodrili svoje ljubimce, pri čemu su više razloga za radost imali domaći navijači, koji su nakon meča priredili vatromet. Osim manjeg incidenta i intervencije policije na dijelu tribine gdje su se nalazili “Cincari” ,  drugih izgreda nije bilo.