BOSNA – SLAVEN 4:2

27.kolo Druge lige FBiH «Sjever»

BOSNA (Kalesija) – SLAVEN (Živinice) 4:2

Kalesija: Gradski stadion. Gledalaca: oko 200. Sudija: Elvedin Topuzović (Tuzla). Pomoćnici: Dražen Tomić i Alen Ćehajić (oba Tuzla).  Delegat: Emir Mujkanović (Lukavac). Žuti kartoni: Hibić, Beširević i Makalić (Bosna), A.Majdančić i Mahmutović (Slaven).

Strijelci: 0:1 Memišević (51), 0:2 Aličić (59), 1:2 Kitić (64), 2:2 Kitić (68), 3:2 Lolić (78), 4:2 Jukić (84).

BOSNA: Smajlović, Mustafić, Mujkić (Osmanović), Tabalović, Hibić, Poljaković (Makalić),  Lolić, Kitić, Jukić,  Beširević, Džinić (Džanić). Trener: Sadik Osmanović.

SLAVEN: Hodžić, Grahić, Čolić, A.Majdančić,  Mahmutović, M.Majdančić (Hasanović), Aličić (Salihović), Memišević, Bjelić, Musić, Gogić. Trener: Adi Subašić.

U veoma zanimljivoj utakmici, kalesijski fudbaleri su stigli do nove pobjede i bodova sa kojima ulaze u mirniju završnicu sezone. Nakon prosječnog prvog poluvremena, koje je završeno bez golova gosti iz Živinica su početkom drugog dijela stigli do značajne prednosti. Slaven je oba gola postigao nakon brzih kontranapada i loše reakcije odbrane Bosne. Prvo je Memišević (51.min.) zatresao mrežu Smajlovića, da bi osam minuta kasnije Aličić (59.min.) iskoristio nesmotrenost odbrane domaćih i pogodio za 2:0. Nakon dva primljena pogotka trener Osmanović u igru uvodi nedovoljno oporavljenog Džanića, koji je napravio potpuni preokret na terenu i dao novi impuls svojoj ekipi. Golovima Kitića u 64. i 68.min., Bosna poravnava rezultat, da bi Lolić (78.min.) pogotkom glavom doveo kalesijkog drugoligaša u vodstvo od 3:2. Konačan rezultat postavio je Jukić u 84.min.,kada uspijeva predriblati gostujućeg golmana i pogoditi za 4:2.