BOSNA PODIJELILA BODOVE SA MRAMOROM, SLOGA PORAŽENA U ŽIVINICAMA

Derbi kola u Kalesiji završen je bez pobjednika, dok je Sloga iz Tojšića poražena u Živinicama. Poput Mramora, Radnički iz Lukavca je donio jedan bod sa vrućeg gostovanja u Malešiću.

BOSNA (Kalesija) – MRAMOR 1:1

Kalesija: Gradski stadion. Gledalaca: oko 500. Sudija: Gordan Gec (Gačanica). Pomoćnici: Samir Hodžić (Živinice) i Sabahudin Turić (Banovići). Delegat: Ševalija Đonlić (Gradačac). Žuti kartoni: Omerović (Bosna) Crvenih kartona  nije bilo. Strijelci: 1:0 Džilić (40), 1:1 Ordagić (57).

BOSNA: Smajlović, Mujkić, Mustafić, Poljaković, Lokmić, Omerović Kitić, Beširević (Suljić), Zulić, Džilić (Šmigalović), Džanić. Trener: Sadik Osmanović.

MRAMOR: Delić, Ibrić, A.Bešić, Mehmedović, Salamović, Šerifović (Kumentić), Šerifović, Ordagić, Soljankić, Sakić, S.Bešić, Okić. Trener: Suad Jašarević.

Fudbaleri Mramora zasluženo su odnijeli jedan bod iz Kalesije. Kalesijski drugoligaš je imao potpunu dominaciju u prvom poluvremenu, dok su gosti iz Mramora prikazali mnogo bolju igru u drugom dijelu susreta. Bosna je povela golom Džilića, pet minuta prije kraja prvog poluvremana, dok je konačan rezultat postavio Ordagić u 57.minuti meča. Oko 500 navijača moglo je vidjeti veoma zanimljivu utakmicu, u kojoj su obje ekipe prikazale veliku borbenost i želju za pobjedom, Međutim, možda je neriješen rezultat ipak i najrealniji. Domaći su mnogo bolje započeli susret i stvorili veliki broj veoma izglednih prilika, koje nisu uspjeli iskoristiti Suljić i Kitić. U drugom dijelu je do izražaja došla bolja fizička sprema gostiju koji su češće napadali i brzim kontrama ugrožavali gol Smajlovića. Ovakvim rezultatom mogu biti zadovoljne obje ekipe, jer bodom iz Kalesije Mramor ostaje u utrci za prvo mjesto, a Bosna zadržava plasman u gornjem dijelu tabele.