Bosna (Kalesija) – Sloga (Tolisa) 3:0 (1:0)

5.kolo Druge lige FBiH «Sjever»

BOSNA (Kalesija) – SLOGA (Tolisa)  3:0 (1:0)

Kalesija: Gradski stadion. Gledalaca: oko 200. Sudija: Niko Lacić (Brčko). Pomoćnici: Slavko Zovkić (Tramošnica) i Jasmina Tupaja (Orašje). Delgat: Sead Rahmanović (Tuzla). Žutih i crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Džanić (4), 2:0 Omerović (60), 3:0 Zulić (62).

BOSNA: Muminović, Fejzić, Požegić (Mustafić), Karić , Hibić, Đerzić, S.Zulić (Beširević), Šmigalović (Džilić), E.Zulić, Omerović, Džanić. ŠSŠ: Sadik Osmanović.

SLOGA: Kopić, L.Dominković,Ma. Oršolić, Marošević, Josić, Nedić, M.Dominković, Vukić, Mi. Oršolić, Kobaš, Nedić. SŠS: Anto Divković.

Fudbaleri kalesijske Bosne su nastavili pobjedničku seriju na domaćem terenu. Nakon Priluka i Radnika iz Lipnice, Gradski stadion u Kalesiji  sa tri gola u mreži su napustili i gosti iz Tolise. Domaći su većim dijelom susreta imali potpunu terensku inicijativu i vrlo često bili u, veoma, izglednim prilikama za gol. Nakon nekoliko propuštenih prilika i dva poništena pogotka domaćih zbog ofsajd pozicije, Džanić postiže vodeći pogodak za Bosnu. Pogotku je predhodio slobodan udarac za Bosnu, sa oko 20-tak metara, kada Omerović proigrava Fejzića koji ubacuje u sredinu gdje se nalazi odlično postavljeni Džanić, kojemu nije bilo teško pogoditit mrežu. Do kraja prvog dijela domaći su imali još nekoliko dobrih prilika za gol,a li je rezultat ostao nepromijenjen. Početkom drugog poluvremena Bosna ponovo ima terensku nadomoć i stvara prilike. Već u 60.minuti Omerović na asistenciju Zulića postiže odličan pogodak za Bosnu, a samo dva minuta kasnije solo akcijom Edvin Zulić postavlja konačan rezultat susreta.