BOSNA KALESIJA – RADNIČKI LUKAVAC 3:0

21.kolo Druge lige FBiH «Sjever»

BOSNA (Kalesija) – RADNIČKI (Lukavac) 3:0

Kalesija: Gradski stadion. Gledalaca: oko 400. Sudija: Miralem Golać (Gradačac) Pomoćnici. Mirsad Halilović  (Gračanic) i Amel Ćehajić (Tuzla). Delegat: Mirsad Džuzdanvić (Živinice). Žuti kartoni: Jukić (Bosna), Škrebo i efendić (Radnički). Crvnih kartona  nije bilo. Strijelci: 1:0 Džanić (6), 2:0 Kitić (13), 3:0 Jukić (88).

BOSNA: Smajlovć, Fejzić, Mustafić, Tabalović, Hibić,  Kitić,               Karić(Poljaković), Lolić (Mujkić), Džanić, Jukić, Omerovi (Džilić). Trener: Sadik Osmanović.

RADNIČKI: Ribić, Kikanović (Hurtić), Mehanović, Šubić, Jusufović, Đerzić (Hodžić), Škrebo (Halilagić), Tomić, Redžić, Ibrić, Efendić. Trener: Fuad Grbešić.

Mnogo boljom i kvalitetnijom igrom, fudbaleri kalesijske Bosne su savladali  favorizirane goste iz Lukavca i upisali nova tri prvenstvena boda. O odnosu snaga na terenu najbolje govori podatak da aktuelni lider na tabeli nije imao niti jednu izglediju priliku za gol. Domaći su veći dio posla završili već u prvih trinaest minuta meča, kada su imali rezultatsku prednost od dva gola razlike. Vodeći pogodak za Bosnu postiže Džanić u 6.minuti utakmice. Naime, Hibić iz slobodnog udarca ,sa oko dvadesetak metara, upošljava Džanića, koji preciznim prizemnim udarcem pogađa lijevi ugao gola Radničkog. Strasti domaćih navijača, popularnih „Gazija“, nakon vodećeg pogotka nisu se bile ni stišale, a kalesijski nogometaši su već stigli do drugog gola. Ponovo je glavni akter bio Džanić, koji se, nakon degažmana golmana Smajlovića, između dva odbrambena igrača Radničkog uspijeva izboriti za loptu i  proigrati ,veoma raspoloženog, Kitića, koji iz prve šutira sa liniješesnaesterca i šalje loptu iza nemoćnog golamana Ribića. U drugom dijelu meča domaći su nastavili sa dobrom igrom i u potpunosti kontrolirali situaciju na  terenu. Konačan rezultat postavlja Jukić dva minuta prije kraja meča, kada se nakon dobrog dodavanja Fejzića, uspijeva iskupiti za dva propušena zicera i iz teške situacije postiže treći pogodak za Bosnu. Ovom pobjedom Bosna je zadržala plasman u gornjem dijelu tabele, dok je Radnički, pored poraza ostao na čelu tabele  sa sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Mramor.