Bosna (Kalesija) – Priluk 3:1

1.kolo Druge lige FBiH «Sjever»

BOSNA (Kalesija) – PRILUK 3:1 (1:0)

Kalesija: Gradski stadion. Gledalaca: oko 300. Teren pogodan za igru. Sudija: Adnan Muković (Banovići). Pomoćnici: Admir Jusufović i Nermin Rahmanović (oba Banovići). Delgat: Vedad Spahić (Tuzla). Žuti kartoni: Hibić i Džilić (Bosna). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Džilić (41) 1:1 Muminhodžić (50), 2:1 S. Zulić (68), 3:1 E.Zulić (79). Igrač utakmice: Semir Zulić (Bosna).

BOSNA: Muminović, Halilović (Fejzić), Mešanović, Požegić, Karić, Hibić, Omerović, Šmigalović (Beširević), S.Zulić, E.Zulić, Džilić, Džanić. ŠSŠ: Sadik Osmanović.

PRILUK: Omerkić, Mešanović, Mahovkić, Poljić, Goletić, Selimović, Mušić, Golać (Salihović), Osmanović, Muminhodžić, Demirović. ŠSŠ: Dževad Šećerbegović.

Na startu nove sezone kalesijski fudbaleri su se domaćim navijačima predstavili u lijepom izdanju i najavili mnogo bolje izdanje u odnosu na prošlu godinu. Najveći dio posla obavili su braća Zulić, Semir i Edvin, koji su sa dva postignuta pogotka donijeli radost domaćim navijačima. Nakon lošeg starta i nekoliko propuštenih prilika gostujućih napadača, domaći su prvu pravu priluku pretvorili u pogodak. Naime, u 40.minuti, Šmigalović odlično centrira iz kornera a Džilić koristi lošu intervenciju golmana Omerkića i glavom šalje loptu u mrežu Priluka. Početkom drugog dijela gosti su brzom kotrom preko Muminhodžića izjednačili rezultat na 1:1. Nakon izjednačenja fudbaleri Bosne su zaigrali mnogo bolje i ofanzivnije, a  u 68.minuti Semir Zulić postiže drugi pogodak za kalesijskog drugoligaša. Akciju je započeo Džanić, koji, sa desne strane,  upućuje loptu na drugu stativu a Semir Zulić sa nekoliko metara pogađa mrežu gostiju. Najljepši trenutak meča dogodio se u 79.minuti, kada je Semir Zulić sjajno prošao po lijevoj strani, pri čemu je prošao nekoliko odbrambenih igrača Priluka. Potom  povratnom loptom pronalazi Edvina Zulića, koji prekrasnim udarcem postavlja konačan rezultat susreta.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.