BOSNA (Kalesija) – Posavina (B.Bijela) 2:0

Nogomet – 29.kolo Druga liga FBiH «Sjever»

BOSNA (Kalesija) – POSAVINA (B.Bijela) 2:0 (2:0)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca oko 300. Teren: pogodan za igru. Sudija: Zvonko Radman (G.Svilaj). Pomoćnici: Asim Kumbarić (Odžak) i Sejfulah Brčaninović (Živinice). Delegat: Mujo Đerzić (Banovići). Strijelci: 1:0 Zulić (14), 2:0 Džilić (44).

Bosna: Muminović, Halilović, Mustafić, Hibić, Mujkić, Karić, Zulić, Jukić,  Omerović, Džanić, Džilić. Trener: Sadik Osmanović.

Posavina: Ribić, Ahmetović, Dejanović, M.Smajlović, Ibrić, Muminović, Mahmutović, Mendeš, Geljić, Čančarević, A.Smajlović. trener: Nermin Džanić.

Pobjedom nad Posavinom fudbaleri kalesijske Bosne najvjerovatnije su obezbijedili opstanak u drugoligaškom društvu. Pitanje pobjednika riješeno je u prvom poluvremenu kada su domaći golovima Zulića i Džilića stigli do željenih bodova, koji ih ostavljaju u ligi. Nakon niza propuštenih prilika, kalesijski nogometaši su poveli u 14.minuti, kada ,na asistenciju Džanića, u šesnaestercu  Posavine najbolje snalazi Zulić i uz pomoć gostujuće odbrane uspjeva loptu poslati u mrežu. Konačan rezultat postvalja Džilić ,minut prije kraja prvog dijele,  prekrasnim udarcem sa oko 18 metara. U posljednjem kolu igra se lokalni derbi u Tojšićima, koji prema trenutnom stanju na tabeli, neće imati rezultatski značaj ni za jednu ekipu.