Bosna (Kalesija) – Hajduk (Orašje) 3:0 (2:0)

Nogomet – 20.kolo Druga liga FBiH «Sjever»

BOSNA (Kalesija) – HAJDUK (Orašje) 3:0 (2:0)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca oko 100. Teren: pogodan za igru. Sudija : Mato Dadić (Tramošnica) 7,5.Pomoćnici: Željko Basutić (D.Mahala) i Filip Jarić (Boća). Delegat: Eldin Hodžić (Tuzla).   Žuti kartoni: Zulić i Džilić (Bosna), Slomić (Hajduk).  Crveni kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Hibić (‘5) 11.m, 2:0 Omerović (’24), 3:0 Zulić (’89) Igrač utakmice: Ibro Omerović 8 (Bosna).

Bosna: Muminović 7, Mujkić 7, Mustafić 7,5, Hibić 7, Isić 7, Karić 7, Zulić 7,5, Jukić 7, (Fejzić -),Omerović 8 (I.Karić-), Džilić 7,5, (Imamović), Džanić 7. Trener: Sadik Osmanović.

Hajduk: Medić 6, H.Omerović 6, Klopić 6,5, Beširević 7, Isić 6,5, Džafić 6, Slomić 6 (Pamukčić -), Damjanović 7, Sprečaković 6,5, Hasanović 6, Bešierević 6. Trener: Mirsad Handarić.

Najveći dio posla domaći su završili u prvom poluvremenu kada su sa dva gola u gostujućoj mreži najavili sigurnu pobjedu i osvajanje novih prvenstvenih bodova. Već u 5.min. Hibić pogotkom sa bijele tačke dovodi Bosnu u vodstvo.  Prije penala Omerović je  prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu šesnaesterca do Zulića čiji šut rukom zaustavlja  Isić, što je sudac Dadić okarakterisao kao najstrožu kaznu.  Drugi gol za domaće postiže Omerović, koji,  nakon sjajne asistencije Džilića, sa oko sedam metara preciznim udarcem pogađa mrežu golmana Medića. U drugom poluvremenu nije bilo izglednijih prilika za gol sve do minut prije kraja utakmice, kada Zulić istrčava kontru i dobrim udarcem pogađa desni ugao gola Hajduka.