BOSNA (Kalesija) – BRATSTVO (Gračanica) 1:2

13.kolo Druge lige FBiH “Sjever”

FK Bosna Kalesija–NK Bratstvo Gračanica 1:2

Kalesija: Gradski stadion. Gledalaca: oko 300. Sudija:Tarik Halilović (Gradačac). Pomoćnici: Edis Zuko (Tuzla) i Admir Batalević (Doboj Istok). Delegat: Muhamed Delić (Tuzla). Žuti kartoni:Fejzić (Bosna), Timkov, Topčagić i mujkić (Bratstvo).  Crvnih kartona  nije bilo. Strijelci: 0:1 Mujkić (30), 1:1 S.Zulić (48), 1:2 E. Muslimović (62).

BOSNA:Smajlovć, Fejzić, Požegić, Karić , Hibić (Šmigalović), Đerzić, Lolić (Beširović), Džilić (Mujkić), E.Zulić, Džanić, S.Zulić.

BRATSTVO: Medić, Pantić, Šuša, Timkov, N.Muslimović,Mevkić, Topčagić, E.Muslimović (Hadžić), Karić (Buljubašić), Kadić (Murselović), Mujkić.

Nogometaši Bratstva, «pojačani» za suca Halilovića iz Gadačca, zabilježili su pobjedu u Kalesiji, sa kojom su zadržali lidersku poziciju na tabeli Druge lige FBiH «Sjever». Gosti dolaze u vodstvo u 30.minuti, kada se nakon kornera u šesnaestercu Bosne najbolje snalazi Mujkić i glavom pogađa nebranjeni dio mreže golamana Smajlovića. Nakon ovog pogotka uslijedio je pritisak domaćih, pri čemu se stvorili nekoliko izglednih prilika za gol.

Početkom drugog poluvremna, u 48.minuti golom Semira Zulića kalesijski drugoligaš dolazi do izjednačenja.  Fejzić izvodi aut sa desne strane, a golman gostiju Medić loše je procjenio put lopte, koja dolazi do Semira Zulića, a ovaj glavom pogađa mrežu Bratstva. U 62.minuti pobjedonosni pogodak za goste postiže Ervin Muslimović iz čiste ofsajd pozicije. Uslijedili su protesti domaćih fudbalera, međutim sudac Tarik Halilović se nije osvrtao na komentare igrača i navijača Bosne i pokazuje na centar. Do kraja meča bilo je još nekoliko, u najmanju ruku, sumnjivih situacija u režiji pristrasnog suca Halilovića, od čega nekoliko nedosuđenih prekršaja za Bosnu, u blizini gostujućeg šenaesterca iz kojih bi se mogao ugroziti protivnički gol, kao i očigledno igranje rukom jednog igrača Bratstva u svom šesnaestercu, ali sudac Halilović nije reagirao. Očigledno je da je sudac Halilović, sa pomoćnicima, na ovom meču imao samo jednu ulogu, omogućiti po svaku cijenu gostima iz Gračanice osvajanje bodova u Kalesiji, što je i vrlo uspješno odradio.