Bosna do pobjede nad Prokosovićima stigla preokretom u drugom poluvremenu (FOTO)

Nogomet – 8.kolo Druge Druge lige FBiH „Sjever“

BOSNA – PROKOSOVIĆI  2:1 (0:1)

Kalesija- Gradski stadion. Gledalaca: oko 200. Sudija: Elmir Ribić (Tuzla). Pomoćnici: Edin Mujkić (Doboj) i Mirsad Hrvić (Živinice). Delegat: Ahmed Ibranović (Gradačac). Strijelci: 0:1 Omić (38), 1:1 Tabalović – 11.m (54), 2:1 Alibašić (74).

Bosna: Bukvar, Salkić, Atlagić, Alibašić, Mujanović (Memišević), Poljaković (Bajrić), Jahić (Fazlić), Majdančić, Mešić, Tabalović, Omerović. Trener: Ibro Mahmutović.

Prokosovići: Srabović, Avdić, Salkić, D.Aljukić (Osmanović), Omerčić, Halilagić, Halilčević (Omić),  E.Aljukić, Bjelić, Iljezagić, Tinjić (Kovačević). Trener: Emir Memić.

Fudbaleri Bosne su preokretom u drugom poluvremenu stigli do pobjede nad solidnim gostima iz Prokosovića. Kalesijski drugoligaš je loše otvorio utakmicu.

Domaći su u prvom dijelu djelovali potpuno neorganizovano i nepovezano i osim poluprilika Mujanovića i Jahića nisu uspjeli stvoriti izglednije prilike za gol.

U takvom odnosu snaga, Prokosovići su djelovali znatno stabilnije i sasvim zasluženo stigli do prednosti. Strijelac za goste bio je Omić (38), koji koristi odbijenu loptu i poluvolejom pogađa desni ugao golmana Bukvara.

Trener domaćih, Ibro Mahmutović odmah je reagirao i  tri minute prije kraja prvog dijela pojačao napad svoje ekipe. Umjesto Jahića u igru je uveo Fazlića, koji je u nastavku meča zadao dosta problema gostujućoj odbrani. U samom finišu poluvremena, Mahmutović je zbog povrede Poljakovića bio prisiljen izvršiti i drugu izmjenu. Umjesto povrijeđenog Poljakovića u igru je ušao Bajrić.

U drugom poluvremenu potpuno se promijenio odnos snaga na  terenu. Kalesijski fudbaleri su preuzeli kontrolu na sredini terena i postali mnogo opasniji nego u prvom poluvremenu.

Izjednačujući pogodak postigao je kapiten Tabalović (54) sa jedanaest metara. Kaznenom udarcu predhodila je akcija koju je započeo Mešić, koji odlično prolazi po desnoj strani i ulazi u šesnaesterac gostuju gdje ga ruši golman Srabović. Sudac  Ribić je bez dileme pokazao na „bijelu tačku“, a gostujući golman se „provukao“ samo sa žutim kartonom.

Pobjedonosni pogodak za Bosnu postigao je Alibašić (74), koji koristi odbijenu loptu i iz prve pogađa nebranjeni dio mreže Prokosovića.

Do kraja utakmice domaći su stvorili još nekoliko izglednih prilika ali se rezultat nije mijenjao.

Pobjedom nad Prokosovićima, kalesijski drugoligaš je osvojio važne bodove sa kojima se iz donjeg dijela seli u sredinu tabele i može mnogo mirnije dočekati lokalni derbi protiv Sloge iz Tojšića u narednom kolu.